Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: 20.000 Doları Aşabilecek mi?

Bitcoin (BTC), son haftalarda ciddi bir yükseliş ivmesi yakaladı ve bunu tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşana kadar sürdürdü.

bitcoin fiyat analizi 20.000 dolar

Bitcoin (BTC), son haftalarda ciddi bir yükseliş ivmesi yakaladı ve bunu tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşana kadar sürdürdü. Bitcoin’in bu hareketi tüm kripto para piyasasına iyi geldi ve altcoin’lerde de çıkış görüldü.

Fakat son birkaç gündür hem lider kripto para birimi Bitcoin’de hem de diğer altcoin’lerde düşüşler ve duraklamalar var. Bu nedenle herkesin kafasında soru işareti oluşuyor. Bitcoin 20.000 doları geçebilecek mi?

Analistler Bitcoin fiyatı konusunda farklı farklı yorumlar yapıyor. Kimi analist önce ciddi bir düzeltme beklerken kimisi de kritik seviyenin aşılması halinde Bitcoin’in yükselmeye devam edeceğini dile getiriyor. Alanında uzman analistlerden Crypto Michael, Bitcoin’in öncelikle %26 oranında bir düzeltme göreceğini, bunun ardından ise yükselişini devam ettireceğini söylemişti. Michael, son olarak attığı tweet’te şu ifadeleri kullandı:

“Tartışmalı olarak Bitcoin’in bu noktada çok güçlü görünmediğini belirtmek isterim. DXY’nin biraz yükselmesinin yanı sıra, piyasalarda daha fazla düzeltme görebiliriz. Ve altcoinler, BTC düzeltme yaşadığında yükselmeyecek.”

Crypto Michael, Bitcoin’in 19.400 doları kırmasının yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesini getireceğini, 18.500 doların altına inmesinin ise 16.000 dolara düşmesine neden olacağını ifade etti.

Bir diğer popüler analist Josh Rager, “Bitcoin’den büyük olasılıkla daha fazla yatay seyir bekleyebiliriz” ifadelerini kullandı.

Bir başka analist Lil Moon Lambo ise Bitcoin’in 19.2k-19.3k direncini kırması durumunda, nihayet 20.000 doları geçmesini sağlayacak koşuyu başlatabilecek.

Destek ve Dirençler

Bitcoin, geçtiğimiz hafta güçlü bir fiyat artışına tanık oldu. Geçen Cuma 17.186 dolar seviyesinden toparlanan lider kripto para birimi hafta sonu yükselmeye başladı. Crypto Potato’da yer alan bir analize göre daha sonra ATH’ye ulaşan Bitcoin ne yazık ki, ATH’den uzaklaştı ve salı günü 18.330 dolarlık desteğe  doğru düşüşe geçti. O zamandan beri 19.646 doları yeniden test etmek için yükseldi, ancak kıramadı ve bugün 19.000 dolar seviyesine düştü.

İleriye baktığımızda, alıcılar 19.000 doları tutabilir ve daha yükseğe çıkarabilirse, ilk direnç seviyesi 19.656 dolardır. ATH fiyatı bunu 19.907 dolardan takip ediyor. Bunun üzerinde yer alan dirençler ise 20.000 dolar, 20.509 dolar, 20.881 dolar, 21.000 dolar ve 21.162 dolar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner