Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyat Beklentisi: Bu Hafta 7 Bin Dolar Olur mu?

Bitcoin (BTC), ilk denemesinde 7 bin dolara yükselecek kadar güçlü mü?

bitcoin computer e1510464761686 1

Bitcoin (BTC), ilk denemesinde 7 bin dolara yükselecek kadar güçlü mü?

Kripto para piyasasında şu anda ne boğa ne de ayılar durumu kontrol ediyor. Şu sıralar en iyi kripto para arasında en çok kazanan oranı dünden bu yana yüzde 2.79 oranında artan Tezos’dur (XTZ).

Mevcut eğilim, güçlenmeye devam eden ve şu anda yüzde 66.1’e ulaşan Bitcoin (BTC) hakimiyet oranını olumlu yönde etkiledi.

btc dominance rate

Yakında 7 Bin Dolara Yükselecek mi?

Dün, alıcılar mavi koridorun üst sınırını aşma girişimlerine devam ettiler. Tek bir kanaldan ayrılabildiler ve dar konsolidasyonda 7,026 dolarlık bir yer edindiler.

BTC USD chart

Bununla birlikte, Bitcoin (BTC) ortalama fiyatlar düzeyinde 7.200 dolar seviyesinde destek aldı. Yine de ardından derin bir geri çekilme olasılığı yüksek.

4 saatlik grafikte yatırımcılar yükselen kanalın alt seviyesinde bir düzeltme bekleyebilirler. Kısa vadeli düşüş havası da RSI göstergesindeki düşüş eğilimi ile doğrulandı. Özetle, geri dönüş, güçlü bir destek bölgesi olarak hizmet veren 6.400 dolarlık alan olabilir.

Bununla beraber ünlü analist Crypto Michael birkaç saat önce, BTC’nin 6 bin 900 dolarlık test alanında olduğunu ifade ederek bu durumu enteresan olarak tanımlamıştı. Analist daha sonra 6 bin 900 seviyesinden red yendiğini açıkladı.

Bitcoin, CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı sırada 6 bin 544 dolardan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner