Yükleniyor...

Bitcoin “Dijital Altın” Rolünü Sağlamlaştırdı mı?

Grayscale Investments Genel Müdürü Michael Sonnenschein, “Bitcoin kendisi bir değer deposu veya dijital altın olarak rolünü sağlamlaştırdı” dedi.

bitcoin dijital altın

Grayscale Investments Genel Müdürü Michael Sonnenschein, “Bitcoin kendisi bir değer deposu veya dijital altın olarak rolünü sağlamlaştırdı” dedi.

Dünyanın en büyük Bitcoin fonunun yöneticisi daha önce kurumların artık Bitcoin’i “tahvillere, altına veya bu kapasitede hizmet eden diğer şeylerin bir parçası” olarak gördüğünü açıklamıştı. Bu geniş çaplı bir anlatı olmasa da, insanlar bunu giderek farklı şekilde görüyor. Fed, koronavirüs pandemisinin neden olduğu kaos ışığında ekonomiyi desteklemek için dolar basmada üst sınır olmadığını açıkladıktan sonra, Bitcoin’in fiyatı güvenli liman varlığı olan altın ile birlikte arttı.

Twitter kullanıcısı The Tie’ın açıkladığı verilere göre altın, Bitcoin tweet’lerinde en çok kullanılan kelimeydi, bu tweet’lerin yüzde 63’ü ise poziif mesaj sunuyordu. Bununla beraber dijital kelimesi ise yüzde 65’inin pozitif olduğu en çok kullanılan üçüncü kelimeydi. The Tie’a göre dijital bir altın anlatısı olarak Bitcoin, bir kez daha önemli bir güç kazanmaya başladı.

İlginç bir şekilde, Bitcoin başlıklarında altından bahsediliyor olması tüm zamanların en yüksek seviyesine de yaklaşıyor.

Bitcoin Dijital Altın mı?

Bitcoin’in dijital altın olarak değeri, geçen yılki fiyatın ana itici gücü oldu. Ancak, Bitcoin başlıklarında “altın” kelimesi Ekim 2019’da iki yılın en düşük seviyesine ulaşmıştı. “Bitcoin dijital altındır” inanışı, BTC değerinin yüzde 60’ını kaybettiği zaman azaldıysa da; lider kripto para birimi küresel salgının ortasında toparlanmaya doğru ilerlerken, anlatı yeniden ortaya çıkmış gibi görünüyor.

Ayrıca, Tie daha önce mart ayında Bitcoin ve altın vadeli işlemleri duyarlılığı arasında güçlü bir korelasyon olduğunu not etmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner