Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin "Dijital Altın" Rolünü Sağlamlaştırdı mı?

Bitcoin “Dijital Altın” Rolünü Sağlamlaştırdı mı?

ABONE OL:google-news

Grayscale Investments Genel Müdürü Michael Sonnenschein, “Bitcoin kendisi bir değer deposu veya dijital altın olarak rolünü sağlamlaştırdı” dedi.

Dünyanın en büyük Bitcoin fonunun yöneticisi daha önce kurumların artık Bitcoin’i “tahvillere, altına veya bu kapasitede hizmet eden diğer şeylerin bir parçası” olarak gördüğünü açıklamıştı. Bu geniş çaplı bir anlatı olmasa da, insanlar bunu giderek farklı şekilde görüyor. Fed, koronavirüs pandemisinin neden olduğu kaos ışığında ekonomiyi desteklemek için dolar basmada üst sınır olmadığını açıkladıktan sonra, Bitcoin’in fiyatı güvenli liman varlığı olan altın ile birlikte arttı.

Twitter kullanıcısı The Tie’ın açıkladığı verilere göre altın, Bitcoin tweet’lerinde en çok kullanılan kelimeydi, bu tweet’lerin yüzde 63’ü ise poziif mesaj sunuyordu. Bununla beraber dijital kelimesi ise yüzde 65’inin pozitif olduğu en çok kullanılan üçüncü kelimeydi. The Tie’a göre dijital bir altın anlatısı olarak Bitcoin, bir kez daha önemli bir güç kazanmaya başladı.

İlginç bir şekilde, Bitcoin başlıklarında altından bahsediliyor olması tüm zamanların en yüksek seviyesine de yaklaşıyor.

Bitcoin Dijital Altın mı?

Bitcoin’in dijital altın olarak değeri, geçen yılki fiyatın ana itici gücü oldu. Ancak, Bitcoin başlıklarında “altın” kelimesi Ekim 2019’da iki yılın en düşük seviyesine ulaşmıştı. “Bitcoin dijital altındır” inanışı, BTC değerinin yüzde 60’ını kaybettiği zaman azaldıysa da; lider kripto para birimi küresel salgının ortasında toparlanmaya doğru ilerlerken, anlatı yeniden ortaya çıkmış gibi görünüyor.

Ayrıca, Tie daha önce mart ayında Bitcoin ve altın vadeli işlemleri duyarlılığı arasında güçlü bir korelasyon olduğunu not etmişti.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakAmbcrypto
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

965BeğenenlerBeğen
723TakipçilerTakip Et
24,602TakipçilerTakip Et
879AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar