Anasayfa Bitcoin (BTC) Bitcoin (BTC) Fiyatı 1.000 Dolardan Fazla Düştü! İşte Düşüşün Nedeni!

Bitcoin (BTC) Fiyatı 1.000 Dolardan Fazla Düştü! İşte Düşüşün Nedeni!

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) fiyatı bir kez daha 1.000 dolardan fazla düşüren büyük satışlarla karşı karşıya kaldı.

Bitcoin (BTC), bugün sabah saatlerinde 6.600 dolara kadar geriledi ve kısa süre sonra yeniden 7.000 dolara yükseldi. Son 24 saatte Bitcoin’in piyasa hakimiyeti 10 milyar dolardan fazla düştü. Bitcoin, 7 gün boyunca pozitif seyrederek yüksek volatilite ve piyasa fiyatlarındaki gerçek fiyat farkına bağlı olarak haftalık bantta toplam değerini 14 milyar dolar artırdı.

Bitstamp’teki Satış Emri Düşüşü Tetikledi

Satışların nedeni sayısız stop-loss pozisyonunundan çıkan ve trader’lar arasında genel paniğe neden olan büyük satış emirlerinde kaynaklı. Bitstamp borsasında 3.645 BTC veya 26.8 milyon ABD doları tutarındaki bir satış emri bugün saat 05:00 gerçekleşti. Bu Bitcoin’in 7.000 ABD Dolarının altına düşmenin ana nedenlerinden biri.

Bitcoin’in değerine paralel hareket eden kripto para piyasasının geri kalanı da kırmızıya büründü. CoinMarketCap’teki ilk 100 kripto para birimi son 24 saatte yüzde 11 ila 22 arasında değer kaybetti.

Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) yüzde 8 ila 16 arasında kaybederek benzer kayıplar yaşadılar. Kripto para birimleri sırasıyla yüzde 7,52, yüzde 14,13, yüzde 12,83 ve yüzde 11,52 oranında değer kaybetti.

Toplam piyasası değeri son 24 saat içinde 30 milyar dolardan fazla düştü. Piyasadaki belirsizlikten kaçmak isteyen yatırımcılar Bitcoin’e geçiş yapmaya başladılar.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları