Yükleniyor...

Bitcoin’deki Fiyat Artışının Arkasında Lightning Network Olabilir!

Bazı kripto para gözlemcileri Bitcoin'in fiyat artışının arkasında Lightning Network'ün olduğunu öne sürüyor.

Bitcoin Lightning Network

Bazı kripto para gözlemcileri Bitcoin’in fiyat artışının arkasında Lightning Network’ün olduğunu öne sürüyor. Consensus 2019’un bir parçası olarak CNBC aniden yükselişe geçen bir endüstride neler olup bittiğini analiz etmek için bir dizi kripto oyuncusunu ağırladı.

Path Trading Partners’in baş piyasa stratejisti Bob Iaccino, bu yıl şu ana dek iki katına çıkan Bitcoin fiyatının ardında yatanları açıklamak için Çarşamba günü Consensus 2019’a katıldı. CNBC muhabiri Seema Mody, 2016 ve 2018 yılında elindekileri satan trader’ların bu yıl kripto para piyasasına geri döndüklerinin altını çizdi.

Fiyattaki Artışın Arkasında Lightning Network Var!

Lightning Network, geliştiricilerin Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin yapabileceklerinin çok ötesinde ölçeklendirmelerine izin vereceğine inanılan ikinci katman ölçeklendirme teknolojisi. Lightning Network, işlemleri zincir dışına taşıyarak kullanıcıların anında, isimsiz ve çok az bir maliyetle anında işlem yapmalarını sağlıyor.

Iaccino, ağın “Bitcoin kullananlar için küçük işlemleri çok daha kolaylaştırdığını” söyledi:

Saniyede 65.000 işlem gerçekleştirebilen Visa’ya karşın Bitcoin 65.000 işlemi yedi saniyede gerçekleştiriyor. Lightning Network’ün uygulanmaya başlamasıyla küçük işlemler daha hızlı gerçekleştiriliyor ve bu Bitcoin’in bir para birimi olmasının önünü açıyor.

Her ne kadar Lightning Network Bitcoin’in gelişimini desteklese de kripto para birimi ana akım tarafından kabul edilmeye çok uzak. Nitekim, Lightning Network’ün fiyat ile ilgisi olduğuna dair çok az kanıt var.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner