Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin'deki Fiyat Artışının Arkasında Lightning Network Olabilir!

Bitcoin’deki Fiyat Artışının Arkasında Lightning Network Olabilir!

ABONE OL:google-news

Bazı kripto para gözlemcileri Bitcoin’in fiyat artışının arkasında Lightning Network’ün olduğunu öne sürüyor. Consensus 2019’un bir parçası olarak CNBC aniden yükselişe geçen bir endüstride neler olup bittiğini analiz etmek için bir dizi kripto oyuncusunu ağırladı.

Path Trading Partners’in baş piyasa stratejisti Bob Iaccino, bu yıl şu ana dek iki katına çıkan Bitcoin fiyatının ardında yatanları açıklamak için Çarşamba günü Consensus 2019’a katıldı. CNBC muhabiri Seema Mody, 2016 ve 2018 yılında elindekileri satan trader’ların bu yıl kripto para piyasasına geri döndüklerinin altını çizdi.

Fiyattaki Artışın Arkasında Lightning Network Var!

Lightning Network, geliştiricilerin Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin yapabileceklerinin çok ötesinde ölçeklendirmelerine izin vereceğine inanılan ikinci katman ölçeklendirme teknolojisi. Lightning Network, işlemleri zincir dışına taşıyarak kullanıcıların anında, isimsiz ve çok az bir maliyetle anında işlem yapmalarını sağlıyor.

Iaccino, ağın “Bitcoin kullananlar için küçük işlemleri çok daha kolaylaştırdığını” söyledi:

Saniyede 65.000 işlem gerçekleştirebilen Visa’ya karşın Bitcoin 65.000 işlemi yedi saniyede gerçekleştiriyor. Lightning Network’ün uygulanmaya başlamasıyla küçük işlemler daha hızlı gerçekleştiriliyor ve bu Bitcoin’in bir para birimi olmasının önünü açıyor.

Her ne kadar Lightning Network Bitcoin’in gelişimini desteklese de kripto para birimi ana akım tarafından kabul edilmeye çok uzak. Nitekim, Lightning Network’ün fiyat ile ilgisi olduğuna dair çok az kanıt var.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar