Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatı 6 Bin Dolar Seviyesine Düşer mi?

Eğer boğalar daha fazla güç göstermezse Bitcoin (BTC) fiyatı 6 bin dolar seviyesine düşebilir.

Bitcoin 6 bin dolara düşer mi

Eğer boğalar daha fazla güç göstermezse Bitcoin (BTC) fiyatı 6 bin dolar seviyesine düşebilir. Ünlü yatırımcı Peter Brandt, iki gün önce yeni bir boğa piyasasının ortaya çıkmasını öngörmüş ve kripto para dünyasında heyecana neden olmuştu.

Fakat kripto para yatırımcısı HornHairs, BTC pazar günü 7 bin 870 doların altında kapanış yaparsa 6 bin dolara kadar gerileyebileceğini söyledi. Ona göre bu bir boğa tuzağı olabilir. Haberin yazıldığı sırada CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin (BTC), 7 bin 767 dolar seviyesinde seyrediyor. Yani HornHairs’in bahsettiği rakamın altında.

İran ve ABD arasındaki gerilimin ardından BTC fiyatı 8 bin 400 dolar seviyesine yükselmişti. Bununla birlikte, ABD Başkanı Donald Trump İran krizini şiddetlendirmemeye karar verdi ve en büyük kripto para birimi, Trump’ın konuşmasını takiben yüzde beşten fazla bir oranda düşüş yaşadı.

Rager’a Göre Bitcoin Sert Bir Düşüş Yaşayabilir 

Yatırımcı Josh Rage da son attığı tweet’te, kısa vadede BTC’de yükselmenin tek nedeninin jeopolitik kargaşa olduğunu söyledi. Ayrıca, güçlü bir sıçrama yoksa, kripto para biriminin daha büyük bir düşüşe şahit olmasını bekliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner