Yükleniyor...

Analistler Ripple’ın (XRP) Fiyat Grafiğinin “Mutlak Çöp” Olduğunu Düşünüyor: İşte Nedeni

Hiç şüphe yok ki, kripto para piyasası son 48 saatte vahşice dalgalandı.

ripple price analysis bearish

Hiç şüphe yok ki, kripto para piyasası son 48 saatte vahşice dalgalandı. Bitcoin, Ethereum, XRP ve diğer önde gelen kripto para birimlerinin çoğu, Salı günkü zirveden bu yana yaklaşık %8 kaybetti, çünkü alıcılar yükseliş trendinde gözlenen nispeten yüksek fiyatları koruyamadı.

Ripple’ın XRP’si En Kötüsü

Şu anda tüm büyük kripto para birimleri Bitcoin’i takip ediyor gibi görünse de, altcoinler BTC ile neredeyse aynı performansı gösteriyor. Ancak, analistler XRP grafiğinin tüm büyük kripto para birimlerinin içinde en kötüsü olduğunu düşünüyorlar.

2018 yılında Bitcoin’in 3.000 dolara ulaştığı zaman ayı piyasasının dibi bulduğunu söyleyen ünlü analist, XRP için “muhtemelen tüm büyük para birimlerinin içinde en kötüsü” olduğunu iddia ederek 3. en büyük kripto paranın çöpe benzediğini söyledi.

XRP Fiyatı Uçurumdan Düşebilir

Kripto para analisti Capo, XRP grafiğinin düşüş fraktalının açıldığına dair açık işaretler gösterdiğini belirtti.

Analizde belirtildiği gibi, kripto para birimi için mevcut fiyat hareketi, geçen yılın Temmuz ayından Ekim ayına kadar olanla neredeyse aynı görünüyor. Bu, keskin bir satış, ikinci bir düşüş ve anlık bir toparlanmadan sonra konsolidasyon ve daha sonra daha derinlere bir dalışı içeriyor.

Mevcut programda tamamen işlevsel olan aynı şemaya göre, XRP önümüzdeki haftalarda mevcut fiyatlarından %25 daha düşük bir seviyeye gerileyecek.

Başka bir analist de bu öngörüyü yineledi. Hatta analist XRP’yi, mevcut fiyatı 0,2054 dolar yerine 0,15 dolar civarında almak istediğini söyledi. Analiste göre, BTC ve kripto paralar ayı piyasasında kalıyor… Hatta son yaşanan toparlanmanın bile işe yaramadığını düşünen analist kontrolün halen daha ayıların elinde olduğunu düşünüyor.

Ripple hakkında Olumlu Haberler

XRP fiyat eğilimi canlandırıcı olmasa da, kripto para birimiyle yakından bağlantılı bir fintech şirketi olan Ripple Labs, bazı olumlu haberleri paylaştı: Tayland’ın köklü bankası Siam Commercial Bank (SCB) ile ortaklık kurdu.

Bu ortaklık, iki şirketin anında ve düşük maliyetli uluslararası ödemeler sağlamak için Ripple üzerinde çalışan bir mobil uygulama olan SCB Easy’yi oluşturmasına olanak tanıyacak. Bu, Ripple ve İspanyol bankacılık devi Santander arasındaki ortaklıkta oluşturulan bir uluslararası ödeme hizmeti olan OnePayFX’e benzer görünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner