Yükleniyor...

Elon Musk: Bitcoin Benim Güvenli Sözcüğüm Değil

Dünyanın en tanınmış ve popüler girişimcilerinden biri olan Elon Musk, Bitcoin’den bahsetti.

elon musk bitcoin

Dünyanın en tanınmış ve popüler girişimcilerinden biri olan Elon Musk, Bitcoin’den bahsetti. Bitcoin, sadece 10 yaşında olmasına rağmen, birçok önemli ismi olumlu ya da olumsuz anlamda etkilemeyi başardı. Dünyanın en büyük ödeme işlemcilerinden biri olan PayPal’ın kurucusu Elon Musk, ayrıca SpaceX ve Tesla’nın da CEO’su. Şirketlerinin her biri, faaliyet gösterdikleri sektörde devrim yaratmaya çalışmakta. Belki de bu yüzden Musk’a yıllar boyunca bol miktarda hayranlık duydu ve en etkili ve elbette en zengin insanlardan biri olarak kabul edildi. Bu yüzden Elon Musk gibi biri Bitcoin’den bahsettiğinde kripto para birimi alanındaki herkes için çok hoş bir sürpriz olarak geliyor.

Musk, bugün Bitcoin’in güvenli kelimesi olmadığına dair bir tweet attı. Bunun ne demek olduğu tam olarak çözülemese de  Musk’ın 30 milyondan fazla takipçisine Bitcoin’i hatırlatması oldukça hoş bir şey olarak kabul ediliyor.

Elon Musk İçin İlk Değil

Bu tweet, Musk’ın kripto paralardan veya Bitcoin’den bahsettiği ilk açıklama değil. Musk, geçen yılın başında yatırım şirketi Ark ile bir podcast yaptı ve şirketlerinin geleceği ile ilgili kendi görüşlerini ve kripto para birimi hakkındaki düşüncelerini anlattı. Musk, “Kağıt para ortadan kayboluyor. Ve kripto, değerleri bir kağıt parçası ile aktarmanın çok daha iyi bir yoludur” demişti. Musk, blockchain ağlarının güvenliği ile ilgili bazı endişeleri de dile getirmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner