Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatı 9 bin 300 Dolar Seviyesinde Tutunabilecek mi?

7 Temmuz'da Bitcoin fiyatı 9 bin 220 dolar seviyesine düştü ve ardından günün kapatmadan önce 9 bin 300 dolar seviyesine geri döndü.

bitcoin 9 bin 300 dolara yaklaştı sıradaki hedef ne 1

7 Temmuz’da Bitcoin fiyatı 9 bin 220 dolar seviyesine düştü ve ardından günün kapatmadan önce 9 bin 300 dolar seviyesine geri döndü. TradingView’deki kripto para analistleri, lider kripto para biriminin mevcut ticaret modellerinden bir kopuş yaşayabileceğine ve 9 bin 800 dolar seviyesine doğru ilerleyebileceğine inanıyor.

Günlük BTC Grafiği
Günlük Bitcoin Grafiği

Konsolidasyon Aşamasında

Kinnari Prajapati, BTC / USD çiftinin konsolidasyon hareketlerinde önceki reaksiyonları vurgulayan bir TradingView analisti. Analist 8 bin 760 ve 10 bin 230 dolar seviyeleri arasında benzer bir konsolidasyon bölgesi vurguladı ve BTC fiyatının benzer şekilde bir kopuş gözlemleyebileceğine inanıyor.

bitcoin btc

Yukarıdaki grafiğe göre, BTC / USD çifti Mart ve Mayıs ayları arasında yükselen bir paralel kanal içinde yukarı doğru bir hareket gözlemledi ve şu anda 8 bin 760 ve 10 bin 230 arasında konsolide oluyor.

Prajapati, BTC’nin buradan sonra yükseliş ya da düşüş gösterebileceği görüşünde. Ona göre destek seviyesi 8 bin dolar, direnç ise 11 bin dolar seviyesinin hemen altında.

Sırada Ne Var?

Bir başka analist Taiwan Bear, BTC fiyatının bir kopuş yaşayacağına ve 9 bin 800 dolar seviyesini geçeceğine inanıyor. Ona göre inen üçgen 2 Haziran’da başladı ve BTC düşüş trend çizgisini dört farklı durumda test etti. Kripto para birimi bu ticaret modelinin alt kısmına yaklaştı ve şimdi bazı fiyat hareketlerinden sonra piyasadan çıkması bekleniyor.

bitcoin btc grafik

Analist, fiyat bir kez bozulduğunda, bir alım gerilemesi yaşanabileceğine ve ardından bu ticarete giriş için 9 bin 822 dolarda durma kaybına geçeceğine inanıyor.

Ticaret devreye girerse, analist 10 bin 800 dolara bir yükseliş bekliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner