Yükleniyor...

Dogecoin Bir Günde %100 Yaptı, Paribu’da Doge Hacmi Uçtu!

Elon Musk gibi isimlerin favori altcoin'leri arasında yer alan Dogecoin (DOGE), oldukça ses getirecek fiyat hareketleri ile gündemde.

Paribu

Elon Musk gibi isimlerin favori altcoin’leri arasında yer alan Dogecoin (DOGE), oldukça ses getirecek fiyat hareketleri ile gündemde. Coinkolik’in daha önce bildirdiği üzere, kripto para birimi son 24 saat içinde %101 oranında artış gösterdi.

Dijital varlık 2018’in Ekim ayından bu yana en yüksek seviyesine ulaşarak; günlük işlem hacminde de yaklaşık %2000 artış gördü. Bu artışta sosyal medya uygulaması TikTok’taki fenomenlerin rolü büyüktü. Uygulamada 7 Haziran’da başlayan viral videolar sayesinde en yüksek seviyesine gelen varlık (0.0059 dolar), daha sonra %34’lük bir düzeltme yaşadı.

TikTok’ta başlatılan akım ile, #DogecoinTikTokChallange’a katılanlar dijital varlığı 1 dolara taşımayı planlıyor. Birçok kişi bunun başarılıp başarılamayacağını sorgularken, kimisi de TikTok aracılığıyla nasıl bu noktaya gelindiğini anlamaya çalışıyor. Bu akıma Josh Rager, ‘The Wolf of Wall Street’ gibi ünlü trader’lar da Twitter hesaplarından destek veriyor.

Bu ilgi çeken fiyat hareketine, Insider Monkey kurucu ortağı Meena Krishnamsetty ise: “Basit bir pump ve dump hareketi değil” diyerek yorumda bulundu. Kimi analistler de Dogecoin 1 dolar’a gelmeyi başarabilirse, güzel bir altcoin sezonunun bizi beklediğini belirtti.

Paribu’da Yüksek Hacim

Türkiye’nin en yüksek hacimli dijital varlık işlem platformu Paribu‘da işlem gören Dogecoin açısından önemli gelişmeler yaşandı. Dogecoin’in güçlü yükselişi sonucu, yerli borsa Paribu’da da DOGE/TRY hacmi büyük oranda yükseldi. Paribu bu işlemler sonucunda Coinmarketcap verilerine göre Dogecoin’de en yüksek işlem hacmine sahip borsalar arasında dünyada ilk 10’a girdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner