Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatı Anahtar Seviyede

Hafta sonu başlarken Bitcoin (BTC) fiyatı 7 bin dolarlık ikinci bir girişimin ardından nispeten dar bir aralıkta işlem gördü.

bitcoin yükseliş anahtar seviye

Hafta sonu başlarken Bitcoin (BTC) fiyatı 7 bin dolarlık ikinci bir girişimin ardından nispeten dar bir aralıkta işlem gördü. Dijital varlık günün geri kalanı için 6 bin 800 dolara geri çekilmeden önce 6 bin 988 dolara yükseldi.

Dün aynı zamanda ilk on altcoin’in çoğu marjinal kazançlar kaydetti. Eter (ETH) yüzde 1.57, Litecoin (LTC) yüzde 1.02 ve Binance Coin (BNB) yüzde 2.31 kazanmayı başardı. Yazının yazıldığı sırada Bitcoin fiyatı yükselen trend çizgisinin üzerinde kalmaya devam ediyor. BTC yavaş yavaş 6 bin 900 dolarlık dirence yaklaşıyor.

6 bin 900 – 7 bin 200 dolar aralığı aşılması zor bir direnç alanı olduğunu kanıtlıyor. Ancak haftalık yakın yaklaşmayla yatırımcılar Bitcoin fiyatının 7 bin 200 doların üzerinde keskin bir hareket yapıp yapmadığını veya 5 bin 800 dolara gerileyip gerilemeyeceğini görecekler.

4 saatlik zaman diliminde, yatırımcılar Bollinger Band kolları daraldıkça işlem hacminin düştüğünü fark edecekler. Fiyat, şu anda 6 bin 997 dolar olan üst Bollinger Band koluna doğru yükselmeye devam ediyor. Daralma bantları ve azalan ticaret hacimleri tipik olarak bir koparma veya bozulma gerçekleşmeden önce meydana gelir.

Bitcoin Boğa Senaryosu

Bir yükseliş sonucu, vurgulanan direnç bölgesinden fiyatı 7 bin 200 dolardan yüksek hacimli VPVR düğümüne iten yüksek bir hacim artışı içerecektir. 7 bin 200 dolar direncini aşmak Bitcoin fiyatının 8 bin dolara yükselmesini ve 100 ve 200 günlük hareketli ortalama ile 8 bin 143 dolar ve 8 bin 133 doları bulması için kapıyı açacaktır.

Hafta başı için Cointelegraph yazarı filbfilb şunları ifade etti: “Teknik direncin ve bilinen kurumsal açık satış faizinin birleşmesi nedeniyle, yukarı yönlü herhangi bir kırılmanın sonuçta 8 bin dolar civarında direnmesi muhtemeldir.” 8 bin ila 8 bin 500 dolar seviyesi zorlu seviyeler olmasına rağmen, filbfilb şunları da ekledi: “Bitcoin, 200 haftalık hareketli ortalamanın altında ciddi bir satış ilgisi olmadığını açıkça gösteriyor ve alıcılar bu seviyelere giriyor gibi görünüyor.”

Ayı Senaryosu

Bitcoin 6 bin 900 dolar ve 7 bin 100 dolar direncini reddetmeye devam ederse, fiyat 6 bin 350 dolar ve 6 bin 650 doları yeniden gözden geçirmek için 6 bin 800 dolar ila 6 bin 600 dolar destek bölgesinin altına düşebilir. Yapılan analizlere göre ise boğalar geçen hafta 6 bin 600 dolarlık desteği savundu.

4 Nisan’da Kripto tüccarı Scott Melker benzer bir gözlem yaptı, yukarıdaki tabloyu tweetledi ve şöyle dedi: “Anahtar nokta. Eğer bir boğa iseniz, burada destek satın alabilir veya 7K’nın üzerinde bir mola bekleyebilir ve tekrar test satın alabilirsiniz. Bu yeşil daire. Eğer bir ayıysanız, desteğin kırılmasını bekleyebilir ve daha sonra tekrar testi direnç olarak satabilir veya kısaltabilirsiniz. Bu da kırmızı daire.” Melker’e göre, 6 bin 900 dolarlık direncin üzerinde güçlü bir baskı, Bitcoin fiyatının 7 bin 750 dolarlık bir saldırıya başlamadan önce be 7 bin dolarlık destek seviyesine düşmeden önce 7 bin 500 dolara yükseldiğini gösterebilir. Alternatif olarak, aşağı yönlü bir sonuç ise Bitcoin’in genel eğilim çizgisinin üzerinde toparlanmaya çalışmadan önce yükselen eğilim çizgisinin altında 6 bin 200 dolarlık desteğin altına düşmesine neden olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner