Yükleniyor...

Bitcoin Hakimiyeti Covid-19 ile Yeni Bir Yüksekliğe Ulaşabilir

Bitcoin hakimiyeti, Bitcoin’in toplam kripto para piyasası içerisindeki varlığının oranını işaret etmektedir.

bitcoin hakimiyeti covid 19 ile yeni yükseliğe ulaşabilir

Bitcoin hakimiyeti, Bitcoin’in toplam kripto para piyasası içerisindeki varlığının oranını işaret etmektedir. Analistler, yeni tip koronavirüs (Covid-19) kaynaklı mevcut düşüşün ortasında hakimiyetin ciddi anlamda yükselebileceğini iddia ediyor.

Bitcoin (BTC) hakimiyet oranı, tamamen dolaşımdaki BTC arzına ve kriptonun mevcut blockchain varlık fiyatına dayandığı için ilginç bir göstergedir. Fiyat ne BTC’nin talebini ne de kriptonun gerçek değerini yansıtmasa da, alt sezonun başlangıcını ve bitişini gösterebilir.

Bitcoin Hakimiyeti Yüzde 90’a Ulaşacak mı?

Bir kripto para yatırımcısı, eğitimci ve analist @TheMoonCarl, Bitcoin hakimiyet artışındaki tahminini heyecanla açıkladı. Analistin attığı tweet, kripto para yatırımcılarını da heyecanlandırdı. Analist, mevcut piyasa çöküşünün sonunda bunun gerçekleşeceğinden emin görünüyor ve şu ifadeleri kullanıyor:

“Bu mali krizde #Bitcoin hakimiyetinin yüzde 90’ın üzerine çıkmasını bekliyorum.”

Öngörünün sonuçlanması durumunda BTC için piyasa değeri, toplam kripto para piyasası değerinin neredeyse yüzde 90’ını oluşturacaktır. BTC’nin bu seviyenin üzerindeki baskın oranı son olarak Ocak 2016’da görülmüştü.

bitcoin hakimiyeti

Bu noktada, lider kripto para birimi 400 dolardan işlem görürken, Ethereum 2 doların altındaydı. Son birkaç ay içinde bu göstergenin herhangi bir oynaklık göstermediğini belirtmek gerekir. Bitcoin hakimiyeti oranı Haziran 2019’dan bu yana yüzde 60 ila yüzde 70 arasında kalmayı başardı. Bu nedenle, yüzde 90’a kadar bir artış, kripto para birimi için büyük bir atılım olacak.

İlginçtir ki @TheMoonCarl Bitcoin hakimiyeti oranının yüzde 90’ı geçmesini öngören tek analist değil. Messari kripto para araştırma ekibinde yatırımcı ve Ürün Direktörü olan Qiao Wang, kısa bir süre önce BTC’nin bu çöküşün sonunda hakimiyet oranını yüzde 90’a çıkarmak için yeterli güce sahip olduğunu açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner