Yükleniyor...

Bitcoin (BTC), S&P 500 ile Karşılaştırıldığında İyi Durumda

Bitcoin'in yüzde 50'lik fiyat düşüşü, S&P 500 ve altın ile karşılaştırıldığında sadece ufak bir düşüş olarak görülüyor.

bitcoin iyi durumda

Bitcoin’in yüzde 50’lik fiyat düşüşü, S&P 500 ve altın ile karşılaştırıldığında sadece ufak bir düşüş olarak görülüyor.

Kripto para analisti Willy Woo, Bitcoin’in son düşüşünü S&P 500 ve altın ile karşılaştırarak bir perspektif ortaya koydu. Borsa yatırımcılarının aksine, 2015 yılında BTC satın alanlar, Büyük Buhran’dan bu yana en büyük ekonomik gerilemenin olumsuzluklarını hissetmiyor.

BTC, 12 Mart’ta sadece bir günde yaklaşık yüzde 40 oranında çöktü. Bununla birlikte, 2020 başındaki ralli, uzun vadeli yatırımcılar için bu darbeyi hafifletebildi. Bugün bildirdiği gibi, BTC, büyük fiyat düşüşüne rağmen ilk çeyrekte sadece yüzde 10 düştü. Öte yandan, en büyük borsalardan biri olan Dow yüzde 23 düştü. 23 Mart’ta Dow, Donald Trump’ın seçilmesinden bu yana bir ralli yaşamadan önce tüm kazanımlarını sildi. Karşılaştırma yapacak olursak BTC 8 Kasım 2016’dan bu yana yaklaşık yüzde 700 arttı.

İlk Büyük Test

BTC 2010’ların en büyük yatırım hikayesi olsa da, geleceği her zamanki gibi belirsizliğini koruyor. Woo, koronavirüs kaynaklı krizin güvenli liman statüsünün ‘ilk büyük testi’ olduğunu iddia ediyor. VanEck’in araştırmasına göre, Bitcoin son zamanlarda diğer makro varlıklarla birlikte işlem görüyor, ancak ilişkisiz bir varlık olmaya devam ediyor. BlockTowerCapital’in CTO’su Ari Paul, Bitcoin’in Büyük Durgunluk sırasında altının koşusunu gecikmeli bir ralliyle yansıtabileceğini düşünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner