Yükleniyor...

Çin Kendi Dijital Para Projesi CBDC’ye Hız Veriyor

Çin Halk Bankası 3 Nisan'da Çin'in Pekin kentinde telekonferans gerçekleştirdi.

cin kendi dijital parası cbdc projesine hiz veriyor kopya

Çin Halk Bankası 3 Nisan’da Çin’in Pekin kentinde telekonferans gerçekleştirdi. Konferans sırasında konuşulan ana noktalardan birisi, merkez bankası dijital para birimi CBDC’nin araştırma ve geliştirmesini devam ettirmeyi içeriyordu.

Toplantıda merkez bankasının 2019 sonundan bu yana fiat para birimi, altın, gümüş ve menkul kıymetlerle elde ettiği başarıları özetlendi. Yöneticiler, bankanın mevcut zorluklarını derinlemesine analiz ederken, 2020 için en büyük önceliğinin  CBDC’nin devam eden araştırma ve geliştirme projesi olduğunu kabul ederek,

“En yüksek öncelik, üst düzey sistem tasarımını geliştirmek, CBDC’nin araştırma ve geliştirmesini ilerletmek, nakit verme ve iade sistemleri reformunu sistematik olarak teşvik etmek ve banknot işleme işinin tanıtımını, banka korumalarının ve ihraç fonlarının teşvikini hızlandırmaktır. ” diye belirttiler.

Daha önce de sizinle paylaştığımız gibi, Çin Halk Bankası dijital bir yuan için temel işlev geliştirmeyi tamamladı. Bu durum, Çin’i CBDC ihraç etmeye bir adım daha yaklaştırıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner