Anasayfa Kripto Para Haberleri Covid-19 Etkisi, ABD'li Bankanın Kapanmasına Sebep Oldu

Covid-19 Etkisi, ABD’li Bankanın Kapanmasına Sebep Oldu

ABONE OL:google-news

Batı Virgina Finansal Kurumlar Bölümü’nün aldığı bir karar doğrultusunda net 152 milyon dolar ile faaliyet gösteren First State Bank of Barboursville dün kapandı. Bugün ise 140 milyon dolar karşılığında MVB Bank Inc. Fairmont tarafından satın alındı

Federal Mevduat Sigortası Şirketi’nin (FDIC) resmi açıklamasına göre, küçük bölgesel banka 2015’ten beri finansal sorunlar ile mücadele etmekte. Bugün ise kapanan bankanın dört departmanı MVB Bank Inc.’in şubeleri olarak yeniden açılacak.

Küresel anlamda sorun haline gelen Covid-19 sebebi ile insanlar, daha fazla nakit mevduatı kullandığından dolayı bu tarz küçük çapta bankalar finansal sorunlar yaşamakta. Uzmanlara göre salgın devam ettiği sürece bu tarz kapanmalara fazlası ile şahit olacağız.

Bazı blockchain uzmanları, Covid-19 salgınının modern küresel sistemde birçok soruna sebebiyet vereceğini ve başta finans sistemi olmak üzere birçok sektörde köklü değişiklikler yaşayacağımıza dikkat çekiyorlar.

Messari kurucu ortağı ve ürün direktörü Qiao Wang yaptığı açıklamada bu dört maddeye dikkat çekti;

Wang’a ayrıca yaptığı açıklama, yatırımcıların bu belirsiz zamanlarda tasarruflarını korumak için, Bitcoin (BTC) ve Altın almaları gerektiğini belirtti.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakUtoday
Semih Alkan
Semih Alkan
Semih Alkan, 1992 yılında Ankara’da doğdu. Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezun olan Semih, öğrencilik yıllarında teknoloji haber editörlüğü yapmış daha sonra kripto paralara olan ilgisi onu bu konuda yazarlığa sürüklemiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

899BeğenenlerBeğen
397TakipçilerTakip Et
16,600TakipçilerTakip Et
479AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar