Yükleniyor...

Covid-19 Etkisi, ABD’li Bankanın Kapanmasına Sebep Oldu

Batı Virgina Finansal Kurumlar Bölümü'nün aldığı bir karar doğrultusunda net 152 milyon dolar ile faaliyet gösteren First State Bank of Barboursville dün kapandı.

First state bank kapatildi kopya

Batı Virgina Finansal Kurumlar Bölümü’nün aldığı bir karar doğrultusunda net 152 milyon dolar ile faaliyet gösteren First State Bank of Barboursville dün kapandı. Bugün ise 140 milyon dolar karşılığında MVB Bank Inc. Fairmont tarafından satın alındı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Federal Mevduat Sigortası Şirketi’nin (FDIC) resmi açıklamasına göre, küçük bölgesel banka 2015’ten beri finansal sorunlar ile mücadele etmekte. Bugün ise kapanan bankanın dört departmanı MVB Bank Inc.’in şubeleri olarak yeniden açılacak.

Küresel anlamda sorun haline gelen Covid-19 sebebi ile insanlar, daha fazla nakit mevduatı kullandığından dolayı bu tarz küçük çapta bankalar finansal sorunlar yaşamakta. Uzmanlara göre salgın devam ettiği sürece bu tarz kapanmalara fazlası ile şahit olacağız.

Bazı blockchain uzmanları, Covid-19 salgınının modern küresel sistemde birçok soruna sebebiyet vereceğini ve başta finans sistemi olmak üzere birçok sektörde köklü değişiklikler yaşayacağımıza dikkat çekiyorlar.

Messari kurucu ortağı ve ürün direktörü Qiao Wang yaptığı açıklamada bu dört maddeye dikkat çekti;

Wang’a ayrıca yaptığı açıklama, yatırımcıların bu belirsiz zamanlarda tasarruflarını korumak için, Bitcoin (BTC) ve Altın almaları gerektiğini belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x