Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Madenciliği Hala Kazançlı mı?

Pooling.

Bitcoin madenciligi hala karlı mi

Pooling.com Bitcoin (BTC) madenciliğinde kullanılan ekipmanların güncel analizlerini bir tablo halinde paylaştı.

Bitcoin madenciliğinde kârlılığa etki eden birçok faktör bulunmakta. Pooling bu farklılıkları göz önüne alarak, değişik ekipmanlar ile tahmini kar durumu hakkında bize bilgi verecek bir görsel paylaştı.

Bitcoin-madenciligi-farkli-ekipmanlar-ile-kar-durumu

Elektrik maliyetleri bölgesel olarak farklılık gösterdiği için, uzun vadede en ciddi gider olan elektrik maliyetlerini kendi bölgenizi düşünerek hesap etmeniz gerekmekte. Bu tablo size sadece kullanılan ekipmanların verimlilik oranları hakkında fikir vermekte.

Tüm madencilik operasyonları için kritik olan faktör “başa baş” faktörüdür. Bu kuracağınız madencilik sisteminin, maliyeti için üretilmesi gereken kripto biriminin değerini ifade eder. Örneğin 1.767 dolar maliyet ile kurduğunuz bir sistemde, günlük 4.56 dolar kâr ediyorsanız, genel anlamda kâra geçmek için 387 gün sisteminizin aktif olarak çalışması gerekir. Tabi ki daha önce de belirttiğimiz gibi elektrik faktörü bu sayıyı azaltabilir de arttırabilir de.

Bitcoin Madenciliği Hala Kârlı Ancak Bazı Becerilere İhtiyacınız Var

Özellikle son yıllarda madencilik havuzlarında ciddi artışlar meydana geldi. Bu konuda en çok dikkat çeken nokta ise, en gelişmiş madencilik teçhizatlarının bağımsız tüketiciler tarafından satın alınmaya başlamasından aylar önce, bu tür operasyonların kullanıyor olması. Örneğin birçok eleştirmen daha önce Bitmain’in en ileri ekipmanları sadece kendi çiftlikleri için kullandığını ve eski sürüm cihazları piyasaya sürdüğünü belirtmişti.

Kripto madenciliğinde işin özü ayrıntıları gözden kaçırmamaktır. Her değişken nihai sonuçta sizin verimliliğinize doğrudan etki etmekte. O yüzden ekipman maliyetlerinizin, elektrik maliyetlerinizin hesabını doğru yapmanın yanı sıra madencilik platformunuzu doğru seçmelisiniz. Uygun planlama ve sistem kurmadan önce elde edineceğiniz bilgi birikim ile Bitcoin madenciliğinden ciddi anlamda karlar elde edebilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner