Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin (BTC) Fiyatı Bu Ülkede 76.000 Doları Gördü!

Bitcoin (BTC) Fiyatı Bu Ülkede 76.000 Doları Gördü!

ABONE OL:google-news

Ülkenin baskıcı para politikası yatırımcıları merkeziyetsiz kripto para birimi Bitcoin’e yönlendirdiği için Zimbabwe’de Bitcoin (BTC) fiyatı yüzde 600 primle işlem görüyor.

Zimbabwe’de yabancı para birimlerinin tamamen yasaklanması sonrası Bitcoin fiyatı 76.000 dolara kadar çıktı. Haberi hazırladığımız sırada Bitcoin fiyatı yaklaşık 11.000 dolardan el değiştiriyordu, bu da Zimbabwe’deki fiyat priminin yüzde 580’e ulaştığını gösteriyor.

Bitcoin 76.000 Dolar

Zimbabwe hükümeti, geçtiğimiz hafta ABD doları cinsinden tüm işlemleri durdurma kararı aldı ve inanılmaz enflasyonun ortasında 2008’de ortadan kaybolan Zimbabwe dolarını yeniden dolaşıma soktu. Hükümetin kararı sonrası insanlar büyük bir şok yaşarken, bu şoku nakit sıkışıklığı gibi birçok problem takip etti.

Ülke 2017 yılında kripto paraları tümüyle yasaklamış ve o dönemde de devam eden ekonomik sıkıntılardan dolayı yasağaya rağmen Bitcoin fiyatı yine yüksek primleri görmüştü. 2018’in Mayıs ayından bu yana ülkede kripto para borsası bulunmuyor. Bu yüzden insanlar Bitcoin’i Localbitcoins gibi P2P platformlarından alıp satıyorlar.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar