Anasayfa Bitcoin (BTC) Bitcoin (BTC) Ortaya Çıktığından Bu Yana Yatırımcısına Sürekli Kazandırdı!

Bitcoin (BTC) Ortaya Çıktığından Bu Yana Yatırımcısına Sürekli Kazandırdı!

Bitcoin’in (BTC) ilk olarak ortaya çıktığı 4 Ocak 2019’dan bu yana 3830 gün geçti. Holdcalc.com’un verilerine göre, Bitcoin (BTC), 3830 günün yüzde 98,2’sinde yani 3671 günde yatırımcısına kâr getirdi. Geriye kalan 159 gün ise kârsız geçen günleri oldu.

Hodlcalc’in verilerine göre, kârsız geçen en sonki günler fiyatın 11.170 dolar ile 12.907 dolar aralığında seyrettiği 25 ve 29 Haziran 2019 arasındaydı.

Bu istatistiklere paralele olarak 24 Haziran’da Twitter hesabı CL tarafından Bitcoin’in yenilenen boğa koşusunun sözde “gizli aşamaya” girdiğini ortaya koyan bir veri bütünü paylaşıldı. CL’nin araştırması, en büyük kripto para biriminin hem 50 haftalık hem de 50 günlük hareketli ortalamalarını geçtiğini ve aslında boğa koşusunun tam ortasında olduğunu ortaya koyuyor.

Kullanılan boğa analizi tekniklerine ek olarak Bitcoin hash rate’i, aktif cüzdan adresleri, günlük işlemler gibi zincir içi verilerin tümünün tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğuna da dikkat çekiliyor. Bunlarda bir boğa koşusunda olunduğunun bir göstergesi olarak değerlendiriliyor.

Kripto para biriminin boğa koşusunun gizli aşamaya girdiğini iddia eden analistler, Bitcoin fiyatının ve insanların ilgisinin logaritmik bir grafiğini paylaştılar. Aşağıdaki grafikte BTC/USD ile Google Trends verileri bir araya getirilmiş.

Bitcoin Gizli Boğa Koşusu

Çalışma, insanların büyük ölçüde mevcut fiyat artışını hissetmediğini ve henüz gerçek anlamda harekete geçmediğini gösteriyor. Twitter hesabı CL’ye göre, insanların ilgisi Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden görünceye kadar toparlanmayacak.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
50.546,300.29%