Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatı için Bu Aralığa Dikkat!

Koronavirüs salgının neden olduğu panikten dolayı küresel anlamda ekonomik kayıplar söz konusu.

Ekran Resmi 2020 03 12 19.55.19

Koronavirüs salgının neden olduğu panikten dolayı küresel anlamda ekonomik kayıplar söz konusu. Bu durumdan kripto piyasaları da olumsuz yönde etkileniyor ve en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) bugün büyük oranda değer kaybetti. Bitcoin, 7.500 dolardaki destek seviyesinde tutunamadı ve ardından panik satışları başladı. Bu gelişmeyle en büyük kripto para 30 dakika gibi kısa bir süre içerisinde 6.000 dolar seviyesinin altına düştü. Yazım sırasında 6.122 dolar seviyesinde işlem gören BTC, gün içinde en düşük 5.500 doları gördü.

Kripto para yatırımcıları piyasanın daha fazla düşeceğine inanarak her zaman olduğundan daha fazla korku içindeler. Bununla birlikte bir kripto analisti kişisel Twitter hesabından yatırımcılara seslendi ve “Panik yapma. Mantıklı düşün. Planını yap.” diyerek Bitcoin’de izlenmesi gereken iki desteğin bulunduğuna dikkat çekti.

Kripto para analisti Jacob Canfield’a göre ilk destek bölgesi (7.200-7.500 dolar bölgesi) işe yaramamış olsa da Bitcoin fiyatındaki görülebilecek daha fazla düşüşü engelleyebilecek 5.000-5.500 dolar bölgesinde önemli bir destek daha bulunuyor.

İkinci Destek de İşe Yaramazsa?

Bitcoin için özellikle bugün yaşananlar oldukça korkutucuydu ve neredeyse son bir yılın en düşük fiyat seviyesine gerilendi. Ancak uzmanlar, hareketli ortalamanın gücünü göz önüne alarak Bitcoin’de büyük bir felaketin yaşanmasının mümkün olmadığını düşünüyorlar.

Canfield’ın da işaret ettiği gibi, Bitcoin ikinci desteğe de tutunamayacak olursa lider kripto varlığın fiyatında ciddi kayıplar yaşanabilir ve böyle bir hareket bir ihtimalle Bitcoin’in sonunu getirebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner