Yükleniyor...

Bu Seviyelerden Bitcoin (BTC) Alınır mı? En Az Riskli Seviye Neresi?

Son birkaç saat içinde Bitcoin (BTC) son derece kötü bir performans gösterdi ve piyasa değerinden milyarlarca dolar silinip gitti.

Bu Seviyeden Bitcoin Alınır Mı

Son birkaç saat içinde Bitcoin (BTC) son derece kötü bir performans gösterdi ve piyasa değerinden milyarlarca dolar silinip gitti. Lider kripto para birimi adeta uçurumdan düşerek ve 2019’un dip seviyesi olan 6.400 doların da altına düşerek 5.600 dolar seviyelerine kadar geriledi. Ayrıca bu düşüş BitMEX’te 500 milyon dolarlık long pozisyonlarını tasfiye edilmesine yol açtı.

Bazı analistler BTC’nin uzun vadeli yükseliş trendinin bozulduğunu söylerken bazı analistler biraz daha iyimser kalarak, mevcut fiyatlardan Bitcoin almak için mevcut seviyelerin gayet makul olduğunu söylüyor.

Gerçekten mevcut seviyelerden Bitcoin almak mantıklı mı?

“Daha İyisi Olamaz”

Geçtiğimiz hafta yatırımcıları Bitcoin’in yakında düşebileceği konusunda uyaran kripto para analitik şirketi ByteTree’nin CEO’su olan Charlie Morris, Bitcoin satın almak için şu anın “en az riskli” zaman olabileceğini söyledi.

Morris, şirketinin “Ağ Değeri/İşlemler” oranı ve işlem değeri üzerinden türetilen “Gerçeğe Uygun Değer” istatistiğine atıfta bulunarak, BTC’nin “Gerçeğe Uygun Değerinin” şu anda 6.400 dolar olduğunu ve bu fiyattan aşağı olan her fiyat seviyesinin alım fırsatı olduğunu şu sözlerle ifade etti:

 Haftalık 18 milyar dolarlık harcama ile ağ gelişiyor. Değerlemeye gelince, “Gerçeğe Uygun Değer” geri dönecektir. Bitcoin almak için “en az riskli” zamandayız! Bundan daha iyisi olamaz.

Morris, bu karamsar ortamda iyimser konuşan tek kişi değil. BitMEX CEO’su Arthur Hayes de kısa bir süre önce BTC’nin fiyatının yıl sonuna kadar 10.000 dolar ile 20.000 dolar aralığında güzel bir geri dönüş yapmasını beklediğini ifade etmişti.

Benzer şekilde boğa görüşünde olan analist Joel Kruger, BlockTV’ye verdiği son röportajında düşüncelerini şu şekilde açıkladı:

Bitcoin 6.000 dolara düşer ve burada güçlü kalırsa, makro yükseliş trendinin sağlam olduğunu ve yükselişin devam edeceğini ispatlayacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner