Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatındaki Sert Düşüş 500 Milyon Dolarlık Tasfiyeye Sebep Oldu!

Bitcoin (BTC) fiyatı kısa süre önce yatırımcıları şaşkınlığa uğratarak çok ağır bir düşüş yaşadı.

Acımasız Bitcoin BTC Çöküşü Sonrası BitMEX’te Yarım Milyar Dolar Tasfiye Oldu

Bitcoin (BTC) fiyatı kısa süre önce yatırımcıları şaşkınlığa uğratarak çok ağır bir düşüş yaşadı. Yatırımcıları derinden etkileyen bu düşüş kripto para piyasasını adeta kana buladı.

“Turuncu Para” 6.000 Doların Altını Gördü

CoinMarketCap’a göre en büyük 10 kripto para paranın çoğu yüzde 30’dan fazla değer kaybederken en büyük kripto para Bitcoin, geçen yılın Mayıs ayından bu yana ilk kez 6.000 doların altına düşerek dakikalar içinde 2.000 dolardan fazla değer kaybetti.

Spot piyasalarda derin yaralar oluşturan bu durum vadeli piyasalarda da büyük felakete neden oldu. Önde gelen kaldıraçlı kripto para borsası BitMEX’te 500 milyon dolarlık long pozisyon tasfiye edildi.

Skew.com’dan elde edilen verilere göre, Bitcoin (BTC) fiyatındaki sert düşüş sektördeki birçok trader’ı piyasadan sildi. BitMEX’teki diğer işlem çiftlerinde ne kadarlık bir tasfiye olduğu ise henüz belli değil.

Azınlıkta olsa da bazı analistler yarılanma öncesi böyle bir sert düşüş bekliyorlardı ancak kısa sürede kaydedilen bu düşüş en hazırlıklı olanları bile şaşırttı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner