Yükleniyor...

Bitcoin Mayıs 2019’dan Bu Yana İlk Kez 6 Bin Doların Altına Düştü

Bitcoin (BTC), Mayıs 2019'dan bu yana ilk kez 6 bin doların altına düşerek, büyük değer kaybı yaşadı.

Bitcoin Mayıs 2019’dan Bu Yana İlk Kez 6 Bin Doların Altına Düştü

Bitcoin (BTC), Mayıs 2019’dan bu yana ilk kez 6 bin doların altına düşerek, büyük değer kaybı yaşadı. Veriler, Bitcoin yatırımcıları için korkunç günü özetledi. Satışlar gün boyunca yoğunlaştı ve 24 saatlik kayıplar bazı borsalarda yüzde 20’ye ulaştı.

Yaşanan bu değer kaybının, koronavirüs salgınıyla ilişkili olduğu dile getiriliyor. Trump’ın seyahat açıklamalarından sonra gece düşüş yaşayan Bitcoin, bu düşüşünü sert bir biçimde devam ettirdi. Bitcoin birkaç saat içerisinde 5 bin 600 dolara kadar geriledi. Bu seviye en son Mayıs 2019’da görülmüştü.

Bu düşüş, borsalar arasındaki fiyat farklarının da büyümesine neden oldu. BitMEX CEO’su Arthur Hayes de dahil olmak üzere çeşitli analistler, Bitcoin’in muhtemel tabanının 6 bin dolar olduğuna inanıyor. Kripto para birimleri, Birleşik Devletler tarafından yürürlüğe konulan koronavirüs önlemleri üzerinde geleneksel pazarlardaki panikle adım adım ilerledikçe, altcoinler ağır kayıplar görmeye devam ediyor.

Bitcoin yazının yazıldığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 6 bin 95 dolardı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner