Yükleniyor...

Bitcoin Fiyatında Yaşanan Düşüş Hakkında Ne Dediler?

Bitcoin, sabah saatlerinden bu yana ciddi oranda değer kaybetmeye devam ediyor.

Analistlerden Bitcoin’de Yaşanan Fiyat Düşüşü Hakkında Görüşler

Bitcoin, sabah saatlerinden bu yana ciddi oranda değer kaybetmeye devam ediyor. CoinMarketCap verilerine göre lider kripto para birimi yazının yazıldığı sırada 6 bin 322 dolardan işlem görüyordu. 24 saatlik verilere baktığımız zaman Bitcoin’in yüzde 20’lik bir düşüş yaşadığını görüyoruz. Konuyla ilgili açıklama yapan analistler, durumu farklı farklı ele alıyor.

Ünlü analist ve tüccar Crypto Michaël, yaşananları çılgınlık olarak değerlendirdi. Crypto Michaël, şunları söyledi: “Bu kadar hızlı inen, genellikle de hızlı seker. Amsterdam’dan 40 dakika önce 7 bin 300 dolardayken ayrıldım.  Daha sonra 5 bin 500’den 6 bin 500 dolara sıçradık.”

Bitcoin Riskli Bir Varlık Gibi Davranıyor

Küresel pazar analisti Alex Krüger ise yatırımcıları önceden uyardığını dile getirdi. Krüger, “Dedim ki Bitcoin riskli bir varlık gibi işlem yapıyor. Bitcoin riskli bir varlıktır demedim. Risk yönetimi nedeniyle bunu söyledim. Ne olduğu önemli değil, ne yaptığı önemli. Felsefi tartışmayı başka bir zamana bırakın.”

Halving Sonrası Telafi Edecek

Bir diğer analist Selcoin ise Bitcoin’in bu değer kaybını halving sonrasında telafi edeceğini söyledi. Selcoin, Bitcoin 10 bin üstünde iken, düşüşler 5200’lere kadar gidebilir yazdığımda forumlarda dalga geçiyordu millet. Bana göre bu bant 2020’nin dibi olur diye düşünüyorum dediğimi de yeniden hatırlatmak isterim. Çekincem yok. Halving sonrası telafi edilecek” dedi. Selcoin, şunları ekledi:

Düşüşler 5200’lere kadar gidebilir ama üstündeki destekleri de kademe olarak değerlendireceğim çünkü Bitcoin’in sağı solu belli olmuyor.

Bir diğer analist @TalattAbi ise “$BTC fiyatının 26 Haz. zirvesinden sonra bir regresyon kanalı içinde hareket ettiğini söylemek yanlış olmaz sanırım. Grafiğe bakınca da korkunun gereksiz olmadığı anlaşılıyor.  Ama bu son düşüşü sadece crypto’nun problemi olarak okumamak lazım” ifadelerini kullandı.

https://twitter.com/TalattAbi/status/1238041519279529984

Ünlü analist Lock Smith ise Bitcoin’de 6 bin 500 altına düşüşün ucu bucağı olmadığını dile getirdi.

Hemen Satın Alın

Bir diğer analist Mr. Anderson, şunları söyledi:

“Uzun vadeli bir pozisyon istiyorsanız gözlerinizi kapatın ve hemen satın alın. Soğuk cüzdanda saklayın.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner