Yükleniyor...

Bitcoin Fiyatında Sert Düşüş Devam Edecek mi?

Amiral para biriminin fiyatı düşmeye devam ederken, yatırımcı ve analistler Bitcoin (BTC)'nin bin ABD doları daha düşebileceğini ifade ediyor.

Bitcoin Önümüzdeki Günlerde Neler Yaşayacak Fiyatı 6 Bin 400 Dolara Düşecek mi

Amiral para biriminin fiyatı düşmeye devam ederken, yatırımcı ve analistler Bitcoin (BTC)’nin bin ABD doları daha düşebileceğini ifade ediyor. CoinMarketCap‘teki rakamlara göre, Bitcoin fiyatı bir gecede 7 bin 800 dolardan 7 bin 383 dolara düştü. BTC’de düşüş trendinin devam edeceği dile getiriliyor.

Kripto para dünyasının en iyi tüccarlarının düşüş tahminlerine göre BTC bin dolar daha kayıp yaşayacak. Bu arada, en iyi kripto borsaları büyük miktarda Bitcoin taşımaya devam ediyor.

Hızlı Bir Biçimde Düşüyor

Hollandalı analist ‘Crypto Michael’, Bitcoin’in oldukça hızlı bir şekilde düştüğünü ve 6 bin 400 doların ulaşılacak bir sonraki seviye olduğunu dile getirdi.

Titan Ventures’ın kurucu ortağı @CryptoNekoZ da BTC’de henüz bir yükseliş hareketi beklemiyor. Tüccar, Twitter profilinde Bitcoin’in muhtemelen 7 bin doların altına düşeceğini yazdı.

https://twitter.com/CryptoNekoZ/status/1237991110871523329

Panik Yapma Mantıklı Düşün

Tanınmış kripto tüccarı Jacob Canfield, tüccarların panik yapmayı bırakmaları ve odaklanmaları gerektiğini söyledi. Tüccar, Bitcoin’in 100 MA ve haftalık 200 MA olmak üzere iki seviyesinin izlenmesi gerektiğini öneriyor. Canfield şunları söylüyor:

“Tepki bekle. Sabırlı ol. Hareket eden bir trenin önüne acele etmeye gerek yok. ”

Bu arada, az önce de verdiğimiz haberimizde belirttiğimiz üzere Bitcoin korku ve açgözlülük endeksi ciddi rakamlara yükseldi. Bu da iyi bir satın alma fırsatına işaret ediyor.

21.7 Milyon Dolarlık Bitcoin Taşındı

Bitcoin azalmaya devam ederken, dev miktarlarda BTC kayıtlı olmayan cüzdanlar ve kripto borsaları arasında hareket etmeye devam ediyor. Whale Alert, bu sefer Bitcoin’de yaklaşık 21.7 milyon USD değerinde iki ardışık işlem tespit etti.  Bilindiği gibi kripto topluluğundan bazıları, Bitcoin balinalarının daha ucuz BTC satın almak için fiyatı düşük seviyelere yönlendirdiğine inanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner