Yükleniyor...

Bitcoin Son Yılların En Kötü Günlerini Yaşıyor

Bitcoin (BTC), CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı sırada 5 bin 173 dolardan işlem görüyordu.

bitcoinn

Bitcoin (BTC), CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı sırada 5 bin 173 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin, birkaç hafta öncesinde iyi bir yükselişle 10 bin dolar seviyesine yükselmişti. Lider kripto para birimi dün ise tarihinin en kötü günlerinden birisini yaşayarak, son 5 yılın en sert düşüşüne tanık oldu. Bitcoin 4 bin dolar seviyesine gerilese de şu an 5 bin 173 dolara geri yükseldi.

Yatırımcılar Zararda

Kripto para piyasası dün en kötü günlerinden birisini yaşadı. Geçtiğimiz günlerde 220 milyar dolar olan toplam piyasa değeri şu an 148 milyar dolar. Piyasadan silinen bu kadar yüksek miktarda rakam, insanların zarar ettiğine işaret ediyor.

Ünlü yatırımcı Bitcoin muhalifi Peter Schiff, kripto para biriminde yaşanan bu düşüşü fırsat bilerek eleştirilerine devam etti. Schiff, şu ifadeleri kullandı:

#Bitcoin 4 bin doların altına düşmesiyle, tüm Bitcoin’imi kaybettiğim için kötü hissetmiyorum. Kayıp Bitcoin değer kaybediyor ve Bitcoin’e sahip olmak ve ya da Bitcoin’e sahip olmamak arasındaki fark önemli olmayacak.

Bu açıklamalara ünlü tüccar The Moon ise şu yanıtı verdi: “Bu raundu sen kazandın Peter ama Bitcoin geri dönecek!”

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner