Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatı İki Yıl İçinde 200 Bin Dolara Çıkabilir

Bitcoin (BTC) fiyatı birkaç gündür 9 bin 600 dolarlık alanda işlem görüyor.

bitcoin fiyatı 200 bin dolara çıkabilir

Bitcoin (BTC) fiyatı birkaç gündür 9 bin 600 dolarlık alanda işlem görüyor. Bu durağanlık devam ederken bir analist BTC’nin iki yıl içinde 200 bin dolara ulaşabileceğini açıkladı.

BTC, son birkaç gündür, psikolojik olan 10 bin dolar seviyesinin altına inerek hafif bir gerileme yaşadı. CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı sırada lider kripto para birimi 9.641 dolardan işlem görüyordu. Bir kripto para tüccarı, BTC enflasyonunu, çoğu merkez bankası tarafından belirlenen enflasyon hedefiyle karşılaştırarak BTC üzerinde uzun vadeli bir tahmin öngördü.

Bitcoin 2 Yıl İçinde Kolayca Sıçrayabilir

@TheMoonCarl, Twitter’da en büyük kripto para biriminin halving’den sonra, Bitcoin enflasyonunun mevcut yüzde 3.6’dan yüzde 1.8’e düşeceği verilerini paylaştı. Ona göre, merkez bankalarının çoğu kendilerine enflasyonu yüzde 2’de tutma hedefi belirlediler, bu nedenle BTC enflasyonu daha düşük olacak. Kripto para tüccarı ayrıca iki yıl içinde Bitcoin fiyatının kolayca 200 bin dolara ulaşabileceğini belirtti.

Kripto analisti Michael van de Poppe, şu anda haftalık BTC listelerinde herhangi bir düşüş işareti gözlemlemediğini söylüyor. Şu an BTC fiyatında yaşanan düşüşlerin ‘yükselen bir pazarda düzeltici bir hareket’ olduğuna inanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner