Yükleniyor...

Bitcoin Balinasından 45 Milyon Dolarlık Kripto Para Çalındı

Çinli bir yatırımcı SIM kartı hack’inin kurbanı oldu ve 45 milyon dolardan fazla kripto para birimini (Bitcoin, Bitcoin Cash) çaldırdı.

bitcoin balinasından 45 milyon dolarlık kripto para çalındı

Çinli bir yatırımcı SIM kartı hack’inin kurbanı oldu ve 45 milyon dolardan fazla kripto para birimini (Bitcoin, Bitcoin Cash) çaldırdı. Olayı inceleyen kripto analisti Dovey Wan’a göre, Çinli yatırımcı çaldırdığı BCH ve Bitcoin’ler için madencilerden yardım istiyor.

BCH ve BTC çaldıran Çinli yatırımcı Zhoujianfu  Reddit üzerinden BCH madencilerinden işlemi geri alma konusunda yardım istedi.

Çinli balinanın yüksek miktardaki kripto paralarını 2 faktörlü kimlik doğrulama ile koruması da tepki topladı. SMS / mesaj veya e-posta tabanlı 2 Faktörlü Kimlik Doğrulama, merkezi sunucular ve ayrıca donanım hırsızlığı yoluyla saldırıya uğrayabilir. Bu nedenle soğuk cüzdanlar, paranın korunmasını sağlamanın en iyi yollarından biridir, parola belleğe alınabilir veya gizli bir yerde tutulabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner