Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatı İstikrar Kazanmaya Başlıyor

Bitcoin'de 10 bin dolar seviyesi, birçok durumda boğalar tarafından hararetle savunulduğu için; Bitcoin'in makro fiyat hareketi için 10 bindoların ne kadar önemli olduğu giderek daha açık hale geliyor.

bitcoin btc fiyati istikrar kazanmaya basliyor

Bitcoin’de 10 bin dolar seviyesi, birçok durumda boğalar tarafından hararetle savunulduğu için; Bitcoin’in makro fiyat hareketi için 10 bindoların ne kadar önemli olduğu giderek daha açık hale geliyor.

BTC, son birkaç gündür bu seviye civarında işlem görüyor ve altındaki her düşüşün oldukça kısa ömürlü olduğunu kanıtlıyor. Kripto para bu seviyenin altına düştüğünde boğaların hafif güç gösterileri, kısa vadeli görünümü için olumlu bir işarettir.

Bir analist şimdi bu fiyat hareketinin Bitcoin’in 128 günlük hareketli ortalamasının üzerinde kalmasına izin verdiğini belirtiyor. Bu seviyenin savunması, yakın vadede yükselişin yakın olabileceğini gösteriyor gibi görünüyor. Bitcoin ve tüm kripto para piyasası, son birkaç gün içinde bazı dalgalanmalarla karşılaştıktan sonra istikrar kazanmaya başlıyor.

Ayılara göre 10 bin dolar civarındaki satış baskısı, bu temel destek seviyesinin altına sürekli düşüşü tetiklemek için yeterli olmadı. Bu seviyenin devam eden savunması, yukarı yönlü hareketin yakın olabileceğini gösteren olumlu bir işarettir.

Ayrıca, BTC’nin önemli bir hareketli ortalamanın üzerinde kalmasına izin verdi. Bu, kısa vadeli görünümü için oldukça olumlu bir işaret olarak göze çarpıyor.

Bitcoin 10 Bin Dolarlık Desteği Geçmek İçin Hareket Ediyor

Geçtiğimiz birkaç gün içinde, analistler ve yatırımcılar inanılmaz bir düşüş eğilimi gösterdiler ve BTC’nin 12.200 dolardan 9.900 dolara kadar keskin düşüşün piyasa yapısına ölümcül bir darbe indirdiğini belirtti.

Bu düşüşün, alıcıların beş haneli fiyat bölgesinin altına her düştüğünde satış baskısı ile kesin bir şekilde sona erdiğine dikkat etmek önemlidir. Bir sonraki eğiliminin nerede olacağı, büyük ölçüde bu destek seviyesine karşı devam eden tepkilerine bağlı olabilir.

Dün öğleden sonra 9.950 dolarlık bir testin ardından, boğalar yükseldi ve bu sabah erken saatlerde kripto parayı 10.250 dolarlık en yüksek seviyelere gönderdi. O zamandan beri bu seviye de pekişiyor.

BTC, Önemli Destek Seviyesini Savunmaya Devam Ediyor

Başka bir analist, son tweet’te Bitcoin’in 128 günlük hareketli ortalamasını test ettiğini açıkladı.Şimdiye kadar savunulmuş olmasına rağmen, yükseliş momentumunu katalize etmek için sürekli bir savunmanın gerekli olduğuna dikkat çekiyor.

BTC’nin hem 10.000 Dolarlık yatay desteğine hem de 128 günlük hareketli ortalamasına nasıl tepki vermeye devam etmesi, orta vadeli görünümü hakkında bir fikir vermelidir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner