Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatı Neden 13.000 Doların Altına Düştü?

26 Ekim Pazartesi günü Dow, S&P 500 ve Nasdaq Compound, ABD'deki yeni COVID-19 vakalarının sayısı Cuma günü 85.

Bitcoin BTC Fiyati Neden 13.000 Dolarin Altina Dustu

26 Ekim Pazartesi günü Dow, S&P 500 ve Nasdaq Compound, ABD’deki yeni COVID-19 vakalarının sayısı Cuma günü 85.000’in (yeni bir günlük rekor) üzerine çıktıktan sonra negatif bölgede işlem görüyor. Ve ne yazık ki Bitcoin’in, Wall Street’in soğuğuna karşı bağışıklığı yok.

New York Times’a göre, 23 Ekim Cuma günü bildirilen yeni COVID-19 vakalarının sayısı 85.085; 75.687 olan önceki günlük rekor ise 16 Temmuz’da kırıldı. Times artışları,”geçen hafta, günde ortalama 69.814 vaka oldu, iki hafta önceki ortalamaya göre yüzde 32 artış” şeklinde aktardı.

Beyaz Saray Genel Sekreteri Mark Meadows ise 25 Ekim Pazar günü CNN ile yaptığı bir röportajdaki yorumu korkuttu.

Meadows, CNN’den Jake Tapper’a “State of the Union” da şunları söyledi:

“Pandemiyi kontrol etmeyeceğiz. Aşılar, terapötikler ve diğer azaltma alanlarını aldığımız gerçeğini kontrol edeceğiz.”

Yatırımcıların endişesini ve hayal kırıklığını artıran şey, salgının ikinci dalgası devam ederken Washington’da Demokratlar ile Trump yönetimi arasındaki mali teşvik görüşmelerinin bir kez daha durmuş gibi görünmesi, Temsilciler Meclisi’nin Kasım ayına kadar oturumları askıya almasıdır.

Ulusal Ekonomik Konsey direktörü Larry Kudlow, bugün erken saatlerde bir röportajda CNBC’ye şunları söyledi:

“Görüşmeler kesinlikle yavaşladı, ancak bitmiyor.”

Şu anda Dow Jones Industrial Average, S&P 500 ve Nasdaq Composite sırasıyla %3.12, %2.57 ve %2.40 seviyesinde işlem görüyor.

Bitcoin’e gelince, en azından Mart ayından bu yana, mevcut COVID-19 salgını sırasında bazı Bitcoin boğaları (Anthony Pompliano gibi) Bitcoin’in boşlukta olmadığını kabul etmeyi reddetse de, mevcut COVID-19 salgını sırasında riskli bir varlık olarak işlem görüyor. Hala Bitcoin’in ilişkisiz bir varlık olduğunu söylemeye devam ediyorlar (bu çok daha uzun bir zaman dilimi için doğru olabilir, ancak son yedi ay boyunca değil).

Beklendiği gibi, Bitcoin 13.241 Dolar kadar yüksek işlem görse de, haberin yazımı sırasında Bitcoin 12.978 $ seviyesinde işlem görüyor; son 24 saatlik dönemde %1,27 azaldı.

Ve ABD doları bugün daha güçlü. ABD doları endeksi (DXY) bugün %0,3 artışla 93,05’te bulunuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner