Yükleniyor...

DeFi’a Olan İlgi Düştü: Ethereum (ETH) İşlem Ücretlerine Nasıl Yansıdı?

Ethereum ağında işlem yapmak için ödenen ortalama işlem ücreti, merkezi olmayan finans (DeFi) ekosistemine olan ilgi durduğu için Eylül ortasından bu yana istikrarlı bir şekilde düşüyor.

DeFia Olan Ilgi Dustu Ethereum ETH Islem Ucretlerine Nasil Yansidi

Ethereum ağında işlem yapmak için ödenen ortalama işlem ücreti, merkezi olmayan finans (DeFi) ekosistemine olan ilgi durduğu için Eylül ortasından bu yana istikrarlı bir şekilde düşüyor.

BitInfoCharts’tan alınan verilere göre Ethereum’daki ortalama işlem ücreti, DeFi protokollerine olan ilginin arttığı ve alanda kilitlenen toplam değerin 10 milyar dolara yaklaştığı Eylül ayında, bu yılın başlarında 15 dolara yakın yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Kısa bir süre sonra düştükten ve Eylül ortasında 11.6 $ ‘lık yeni bir zirveye ulaştıktan sonra, Ethereum’da ödenen ortalama işlem ücreti, ortalama işlem ücretinin şu anda 1 $’ın altına düştüğü noktaya kadar düştü.

Ethereum’daki işlem ücretleri, madencilerin bulduğu bloklardaki işlemler için sınırlı alan olduğu için artar ve talep mevcut alanı aşarsa, kullanıcılar bir sonraki bloğa hangi işlemlerin dahil olduğunu görmek için gaz ücretlerinde daha yüksek teklif vermeye başlar.

DeFi’da kilitlenen toplam değer, o zamandan beri daha yavaş bir hızda büyümeye başladı ve bu ayın başlarında, Harvest Finance’in 24 milyon dolarlık kripto para biriminden yararlanılmasının ardından, bu ayın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

DeFi Pulse’a göre ETH’de kilitlenen toplam değer, Eylül ortasında 9,4 milyon ETH’ye ulaştı ve bu rakamı 19 Ekim’de 9 milyon ETH ile zirveye çıkardı. O zamandan beri 8.88 milyon ETH’ye düştü. Öte yandan, DeFi protokollerine kilitlenen toplam BTC miktarı, Eylül ortasındaki 100.000 BTC’den, basın zamanında 161.000 BTC’ye yükselerek istikrarlı bir şekilde yükseliyor.

Merkeziyetsiz alana olan ilgi, toplam değere göre kilitlenen en önemli protokollerden bazıları, getiri çiftçileri için yönetişim token’ı ödüllerini azaltmaya başladığından ve merkezi ticaret platformları, sunulan verimler konusunda merkeziyetsiz protokollerle rekabet ettiğinden muhtemelen yavaşlıyor.

Bitcoin ağında işlem yapmak için ödenen ortalama işlem ücretinin, lider kripto para biriminin fiyatı 13.000 $ ‘a ulaştıktan sonra bu hafta yükseldiğini de belirtmek gerekir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner