Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatı Neden Uçuşa Geçti?

Bitcoin (BTC) dün gece bir anda yükselişe geçerek, 10 bin 300 doların üstüne kadar çıktı.

bitcoin btc fiyatı neden yükselişe geçti

Bitcoin (BTC) dün gece bir anda yükselişe geçerek, 10 bin 300 doların üstüne kadar çıktı.

Geçtiğimiz günler boyunca BTC, 9 bin 500 dolar bandında kalmış ve atağa geçememişti. Fakat dün gece aniden yükselmeye başlayan varlık,  kısa süreliğine 10 bin 300 dolar üzerinde kaldı. BTC, yazının yazıldığı sırada 10 bin 107 dolardan işlem görüyor. (24 saatte %5 değer kazandı.)

Bitcoin bu haliyle yatırımcıları sevindirdi. Özellikle spot yatırımcılar bu işten karlı çıktı. Fakat vadeli işlem piyasasına bakıldığı zaman, açığa satış yapanlar zarara girdi.

Analist Josh Rager durumla alakalı yorum yaparak, ayılara fırsat verilmediğini dile getirdi ve şunları söyledi: “BTC günlük direnç seviyesinin üzerinde. Ayılara merhamet göstermiyor ve 10 bin 300 doların üzerinde fren yapmaya çalışıyor. 10 bin 370 doların üzerinde kapanmak boğa rallisine neden olur.”

Yükselişle alakalı konuşan Crypto Michael, şu ifadeleri kullandı:

“10 bin dolarlık harika bir hareket. 10 bin-10 bin 300 dolarlık bölge kritik ve kırılması gerekiyor. Eğer kırılma yaşanırsa, 11 bin dolara doğru büyük bir hamle görebilirdik. varlık genel olarak, şu an direnişte.”

Yerli analist Selcoin ise şunları söyledi:

“#Bitcoin’de 10 bin 600 üstünde iki günlük kapanışta büyük boğa trendi başlar. Çok volatil bir dönem de olacaktır. Lakin hiçbir yükseliş sonsuz değildir. Yeni alıcılara yüklü girişleri önermiyorum. Psikolojiniz bu dalgalı hareketleri kaldırmaz. Her birkaç ayda bir fırsat illa gelir.”

Bitcoin Neden Yükseldi?

Bitcoin’in 10 bin dolara çıkıp çıkmayacağı konusunda belirsizlikler hakimdi. Analistler farklı farklı yorumlar yapsa da sabaha karşı BTC aniden yükseldi ve teknik analizleri geçersiz kıldı. Peki kripto para dünyası BTC’nin bu yükselişi hakkında neler söyledi?

Konuyla alakalı konuşan Crypto Kemal, ABD’deki genel belirsizlik durumundan bahsetti. Analist, şu ifadeleri kullandı:

“Amerika’daki kaos ortamı büyüyecek gibi duruyor, yatırımcı kaos ve belirsizlik sevmez. Amerika önce Covid sonra da Floyd ile büyük bir darbe yedi. Bitcoin’de yaşanan yükseliş bunun göstergesi…”

Analist Squanch (@bit_gossip) ise şunları söyledi: “Anarşinin #BTC’ye yaradığı Bitcoin için normal dünya adına anormal zamanlar.”

Bir diğer analist Alp Işık ise Trump’ın açıklamalarının Bitcoin’de sert yükseliş sağladığını ifade etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner