Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatında Görülebilecek Seviyeler

Bitcoin (BTC) dün gece ciddi bir yükseliş yaşayarak 10 bin 300 doların üstüne çıktı.

bitcoin btc beklenen seviyeler

Bitcoin (BTC) dün gece ciddi bir yükseliş yaşayarak 10 bin 300 doların üstüne çıktı.

Lider kripto para birimi haberin yazımı itibariyle 10 bin 114 dolardan işlem görüyor. Analistlere göre Bitcoin’de yakın zamanda bir ralli başlayabilir. Fakat bazı analistler ise önce bir düzeltme yaşanabileceğini dile getiriyor.

BTC, şu an 10 bin 370 dolardan daha düşük bir seviyede, 10 bin 200 doların altında işlem görüyor. Ünlü analist Aayush Jindal, Bitcoin’in kısa vadede 9 bin 950 dolara düşebileceğini ifade ediyor. Aşağı yönde birçok destek bulunuyor ve analiste göre bunlardan ilki 9 bin 950 dolar civarındadır. Analiste göre bir sonraki destek ise 9 bin 875 seviyesinde ya da son rallinin %50 Fib geri çekilme seviyesine yakın bir noktadadır.

analist Jindal

Önümüzdeki Saatlerde Neler Yaşanabilir?

Bitcoin’de aşağı yönlü desteklerin yanı sıra, yükseliş trendleri de bulunuyor. Aayush Jindal’a göre 10 bin 371 dolar en yakın direnç seviyesidir. Eğer boğalar bu direnci aşmayı başarırsa; analiste göre 10 bin 500 dolarlık direnç bölgesi de test edilmeye başlanabilir. Daha sonra kazanımlar devam ederse BTC, 11 bin 200 dolarlık seviyeye yönelebilir.

Popüler analist Josh Rager da yükselişle alakalı aynı bölgeye işaret ediyor. Rager’a göre BTC’nin 10 bin 370 doları kırmasıyla beraber, boğa rallisi başlayabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner