Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatı Yıllık Bazda Rekor Üstüne Rekor Kırıyor!

Dünyanın önde gelen kripto para birimi Bitcoin (BTC) yıl için başka bir zirveye daha ulaştı.

bitcoin yillik bazda rekor ustune rekor kiriyor btc

Dünyanın önde gelen kripto para birimi Bitcoin (BTC) yıl için başka bir zirveye daha ulaştı. BTC, zaten önceki günlerde Ocak 2018’den bu yana en yüksek fiyatına ulaşmıştı. Kripto para birimi ayrıca 2020 yılı içerisinde de yıllık bazda rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. Bazı analistlere göre şu anda Bitcoin için herhangi durdurucu bir güç yok gibi görünüyor.

Ekran Resmi 2020 11 05 11.22.07
Kaynak: CoinMarketCap

Bitcoin şu anda neredeyse üç yılın en yüksek fiyatından işlem görüyor ve bu sabahki Asya işlem seansı sırasında 14.320 dolara ulaştı. BTC bu yükselişini sürdürdü ve 14.486 dolara kadar çıktı. Yazının yazıldığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 14.461 dolardan işlem görüyordu. Varlık istikrarlı bir şekilde yükselmeye devam ederek önceki yüksekleri geçmeyi sürdürürken hareket, üst üste beşinci yeşil haftalık mumu inşa ediyor.

Hali hazırda sabah da haberini verdiğimiz gibi analist Aayush Jindal, Bitcoin’in 14.500 dolarlık direnci kırması durumunda 15.000 dolara doğru hızla yol alacağını bildirdi. Başka birçok analist de bu konu hakkında aynı şeyleri düşünüyor.

Son 24 saatte BTC’nin fiyatına yaklaşık %5 oranında artış eklendi ve şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolardan %30 seviyesinden daha az uzakta. Analistlere göre BTC, 15 bin dolarlık bir sonraki kilometre taşına doğru ilerliyor gibi görünüyor.

Bitcoin Boğa Piyasasında

Kripto para birimi, OKEx’in para çekme işlemlerini durdurması ve 200 milyon dolarlık kripto borsası Kucoin’in hacklenmesi gibi düşüş haberleri karşısında bile yıkılmadı ve direncini sürdürdü. Galaxy Digital CEO’su ve eski bir Goldman Sachs ortağı olan Mike Novogratz, Bitcoin’in bir boğa piyasasında olduğuna ikna olmuş durumda. Aylar önce, dünyanın dört bir yanındaki hükümetler ekonomiye trilyonlar enjekte etmeye başladığında, BTC için de boğa piyasası başlamış oldu.

“Temkinli Davranmak Gerek”

Analist Crypto Michael da Bitcoin’de yükseliş yaşanacağına inananlardan. Michael, ABD seçimlerinden bağımsız olarak hem BTC hem de ETH’de uzun vadede boğa sinyalleri gördüğünü dile getiriyor. Michael, şu ifadeleri kullanıyor:

“Kısa vadede, henüz 14.000 doların üzerinde çok güçlü bir kırıcı görmüyorum. Ortaya çıkan tüm belirsizliklerle birlikte hala piyasalarda nispeten temkinli davranmak gerek.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner