Yükleniyor...

En Az 1 BTC Tutan Bitcoin Adres Sayısı Rekor Kırdı

Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, en az 1 Bitcoin tutan Bitcoin adreslerinin sayısı tüm zamanlarının en yüksek seviyesine ulaştı.

cuzdaninda 1btc ve ustu olan adres sayisinde artis

Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, en az 1 Bitcoin tutan Bitcoin adreslerinin sayısı tüm zamanlarının en yüksek seviyesine ulaştı. Geçtiğimiz yaz DeFi projelerinin popülerleşmesi ile düşen Bitcoin adres sayısı, Bitcoin’in tekrardan yükselişe geçmesi ile birlikte artışa geçti.

Bugün itibari ile 14.096 dolara eşdeğer en az 1 BTC tutan 824.193 Bitcoin adresi bulunmakta. Bu, 17 Eylül’de gerçekleşen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 824.160’ı adres sayısını geride bıraktığımız anlamına geliyor.

Bitcoin’in fiyatı o zamandan bu yana büyük ölçüde artmış olsa da, 2008’de Bitcoin’in başlangıcından bu yana en 1 Bitcoin tutan adreslerin sayısı istikrarlı bir şekilde artmaya devam ediyor.

Ancak yeni rekorda, koronavirüs etkisi sebebiyle 3.500 dolara kadar düşen Bitcoin’in, 10.000 dolarlık bir artış yaşamasının da büyük etkisi olabilir. Düşük seviyelerden Bitcoin satın alan ve elindeki mevcut BTC’leri arttıran yatırımcı sayısı da oldukça fazla.

1 Aralık 2020’de gerçekleşecek olan Ethereum 2.0 lansmanının, elinde BTC tutan adres sayısını etkilemesi de muhtemel görülüyor. Ethereum’un yeni güncellemesi birlikte daha iyi performans göstereceğini düşünen bazı yatırımcıların ellerindeki varlıklar ile Ethereum satın alması da olası görülüyor.

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 14.229 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner