Yükleniyor...

Dünyanın En Büyük Kredi Kartı Şirketinden Kripto Para Adımı

Dünyanın en büyük kredi kartı şirketlerinden birisi olan UnionPay, kripto para birimleriyle harcama yapabilmenin yolunu açacak.

union pay kredi karti

Dünyanın en büyük kredi kartı şirketlerinden birisi olan UnionPay, kripto para birimleriyle harcama yapabilmenin yolunu açacak.

Dünyanın en büyük kredi ve banka kartı şirketi olan Çin merkezli UnionPay, yakında çıkaracağı sanal kartla Güney Kore tarafından geliştirilmiş bir kripto para birimi ile ödemeleri destekleyecek. Yeni imzalanmış bir anlaşma kapsamında, UnionPay, bu yıl piyasaya sürülmesi planlanan Paycoin kripto para birimini kartta bir seçenek olarak sunmak için Koreli ödeme firması Danal ile işbirliği yaptı.

Hem Fiat Hem de Dijital Para Yüklenebilecek

South China Morning Post tarafından Çarşamba günü yayınlanan bir rapora göre Danal, ön ödemeli sanal kartın Paycoin cüzdanında bulunacağını, kullanıcıların Çin dahil 179 ülke ve bölgede 30 milyonun üzerinde UnionPay kabul eden tüccardan alışveriş yapmasına olanak tanıyacağını söyledi. Kart, dijital para ve fiat para birimi ile yüklenebilecek.

Geçen yıl piyasaya sürülen Paycoin, Linux Foundation liderliğindeki blockchain platformu HyperLedger üzerine inşa edildi. Paycoin web sitesine göre, öncelikle Güney Kore’de kullanılıyor ve Huobi, UpBit ve CoinOne gibi borsalarda mevcut. Çin kripto ticaret platformlarını yasaklamış olsa da, kripto para birimlerine sahip olmak ve bunlarla işlem yapmak ülkede yasa dışı değil.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner