Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatı Yükselirken, Analistler Ne Diyor?

Bitcoin (BTC) son zamanlarda oldukça volatil.

btcbtc

Bitcoin (BTC) son zamanlarda oldukça volatil. Lider kripto varlık günlük ağır kayıplar verdiği gibi yine günlük yüksek kazanımlar kaydediyor. Bu durum yatırımcıları volatilitesi ile meşhur olan Bitcoin karşısında kararsız bırakıyor.

Çoğu yatırımcı daha düşük fiyatlar beklerken, bir kısım yatırımcı da dip noktasının görüldüğünü iddia ediyor. Son 24 saatte yüzde 20’den fazla değer kazanan Bitcoin’de bundan sonra yön neresi? “Fiyat çöküşü devam edecek mi” yoksa “daha fazla kâr mı sağlayacak” gibi sorular yatırımcıların aklını kurcalarken analistler kısa vadede BTC için öngörülerini paylaştı.

Bazı analistler, BTC’nin geleneksel piyasalardan ayrılmaya devam ettikçe, fiyatın artmaya devam edeceğine inanıyor.

“Bitcoin’e (BTC) Olan Güven Arttı”

Kripto para analisti Michael Van De Poppe BTC’de daha fazla yükseliş bekliyor. Analist, kısa vadede Bitcoin’in 6.600 – 6.800 dolar seviyelerinde olacağını tahmin ediyor. Michael’e göre BTC’ye olan güven arttı çünkü insanlar düşüş yaşasa da BTC’nin zararlarını kısa vadede kapattığını gördüler.

Analist bir başka paylaşımında ise Bitcoin’de 6.000 doların altına bir sarkma olabileceğini şu sözlerle ifade etti:

Yüksek seviyeleri bir kez daha test edebiliriz ama önce toparlanma için 5.800/5.600 dolara kadar düşebiliriz. Bir sonraki seviye olarak 6.600-6.800 doları hedefliyorum.

“Bitcoin Yükseliş Trendinde”

Blockstream CEO’su Adam Back, Twitter hesabından yorum yaptı ve Bitcoin fiyat çöküşünün son eğrisini,  “Inverted Burj Khalifa (Ters Burç Halife)” fiyat oluşumu olarak nitelendirdi. Ayrıca Back, Bitcoin’in geleneksel piyasalardan ayrılmaya devam ettiğini ve bu da likiditenin kripto para borsalarına aktığını gösterdiğini söyledi.

“Kutlamalara Az Kaldı”

Trader Livercoin, kripto para piyasasının toplam piyasa değeri eğrisini gösteren bir grafik paylaştı. Piyasa değeri çöküşten bu yana 100 milyar dolara yakın değer kazanmış durumda. CoinMarketCap’e göre, bu endeks şu anda toplam 184 milyar dolar seviyesinde ve kademeli bir artış söz konusu. Trader, ayrıca bunun çok önemli olduğunu ancak kutlamalar için henüz erken olduğunu belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner