Yükleniyor...

Bitcoin Stres Testini Geçti: BTC için En İyi Zaman

Bitcoin (BTC ) fiyatı yüzde 20'nin üzerinde değer kazanarak piyasada oldukça olumlu bir hava oluşturdu.

Bitcoin Stres Testini Geçti BTC İçin En İyi Zaman

Bitcoin (BTC ) fiyatı yüzde 20’nin üzerinde değer kazanarak piyasada oldukça olumlu bir hava oluşturdu. Çoğu yatırımcı bu yükselişin devam edeceğini düşünüyor.

19 Mart’ta Bitcoin 5.500 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Yazım zamanında ise lider kripto para birimi 6.640 dolar seviyesinden işlem görerek yeşil bölgeye geçti. Bitcoin’in yaşadığı bu yükselişi gözlemleyen trader ve analistler, BTC’nin büyük bir stres testinden geçtiğini ve küresel piyasaların düşmesine rağmen yükselmeyi başardığını belirtiyorlar.

Bitcoin (BTC) İçin Büyük Bir Stres Testi

Trader Joel Kruger, küresel piyasalarda kargaşası devam ederken Bitcoin’in son derece iyi bir performans gösterdiğine dikkat çekerek, mevcut durumun (geçen hafta aniden meydana gelen Bitcoin fiyat çöküşünün) BTC için büyük bir stres testi olduğunu ve en büyük dijital varlığın testi geçtiğini belirtiyor. Trader’a göre BTC için bundan daha iyi bir zaman olamaz.

Bitcoin (BTC) Yatırımcıları Volatiliteye Alışık

Twitter’da “WhalePanda” olarak bilinen bir melek yatırımcı da son Bitcoin davranışı hakkında görüşlerini açıkladı. WhalePanda, mevcut piyasalardaki finansal krizde hisse senetlerinin çok fazla volatil hale geldiğini ve “kripto ticaretinin” başladığını söyledi. Ayrıca, küresel piyasalardaki yüksek voaltilitenin yeni olmadığını ve kripto para piyasasındaki trader’ların bu duruma alışık olduğunu belirtti.

“Bitcoin En Spekülatif Varlık Olmaya Devam Ediyor”

Teknik analist “CryptoDude” Bitcoin’in aşırı volatilitesinin alışılmadık bir şey olmadığını, bu da altından veya S&P 500’den çok daha büyük oranda yukarı ve aşağı hareketlere sebep olduğunu belirtti. Bu durumun topluma Bitcoin’in hala en spekülatif varlık olduğunu hatırlattığını söyledi.

Bitcoin’in fiyatının mevcut durumu ile ilgili olarak, trader Scott Melker, Bitcoin’in çöküş sonrası dip noktasından neredeyse yüzde 88 arttığını ve son fiyat çöküşünün başladığı noktadan (8.000) sadece yüzde 15 uzak olduğunu belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner