Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) HODL’cularını Mutlu Edecek 5 Durum

Yaklaşan küresel kriz ve önüne geçilemeyen yeni koronavirüs (COVID-19) tüm dünyanın tadını tuzunu kaçırdı.

Bitcoin BTC Hodl’cularını Mutlu Edecek 5 Neden

Yaklaşan küresel kriz ve önüne geçilemeyen yeni koronavirüs (COVID-19) tüm dünyanın tadını tuzunu kaçırdı. Ancak hem küresel kaos hem de sosyal hayatın geldiği aşama her zamankinden daha fazla Bitcoin HODLing’ini gösteriyor. İşte HODL’cularını mutlu edecek 5 durum.

1. Bitcoin Büyük Devalüasyonu Önleyebilir

Belki de koronavirüs pandemisi hakkında en merak edilen şeylerden biri, hükümetlerin paralarını önlemler için sihirli bir şekilde sınırsız olarak piyasaya nasıl sürüldüğüdür. Merkez bankaları virüsle mücadele için piyasalara sınırsız nakit sürmeye başladılar, peki sonra ne olacak? Küresel para birimlerinin devalüasyonunu takiben yaygın enflasyon ve satın alma gücünde azalma gibi tehlikeler bizi bekliyor. Bitcoin ise sabit bir kaynağa sahip. Asla değerini kaybetmeyecek ve zaman içinde değeri daha fazla anlaşılacak.

2. Yarılanma Yaklaşıyor

Şu anda yarılanma çift uçlu bir kılıç gibi görünüyor. Fiyatlar düzelmezse, kısa vadede küçük ölçekli Bitcoin madencileri kepenk indirebilir ve madenci kapitülasyonu yaşanabilir.

Ancak uzun vadede yarılanmanın fiyatlara oldukça olumlu yansıması bekleniyor. Fundstrat’tan Thomas Lee, BTC’nin yıl sonuna kadar 40 bin dolara ulaşabileceğini düşünüyor. Ayrıca kripto para birimi analisti Max Keizer, BTC için 400 bin doların ufukta olduğunu söylüyor. Analist PlanB tarafından oluşturulan Stok Akış modeline göre de BTC’nin 70 bin doların üzerine çıkması oldukça olası gözüküyor. Küresel piyasalarda yaşanacak olan kaos sırasında bu tahminlerin gerçekleşeceği düşünülüyor.

3. Hiç Kimse Bitcoin’inizi Alamaz

Küresel krizlerde en çok korkulan olay bankaların batmasıdır. Bu durumda banka varlıklarınıza el koyar ya da paranızı çekmenize izin vermez. Altınınız olsa bile varlığınızı saklamak çok zor olur ve fiziki olarak taşınması risk oluşturur. Ancak Bitcoin soğuk cüzdanlara aktarıldığında hiç kimse varlıklarınızı sizden alamaz veya herhangi bir kısıtlama getiremez.

4. 0.28 BTC İle Zenginler Kulübüne Girebilirsiniz

Unutmayın, Bitcoin henüz yolun çok başında. Fiat para birimi çöküşün eşiğine gelmişken ve giderek daha fazla insan bu krizden çıkış yolu ararken, BTC küresel değerini kanıtlayacaktır. Bu olduğunda, 0.28 BTC’niz varsa Bitcoin bakımından en zengin %1’lik kesimin arasına girebilirsiniz.

5. BTC Şoku Çabuk Atlattı

Son zamanlarda yaşanan acımasız çöküşten altın bile kaçamadı ve Bitcoin’de çöküşten payına düşeni aldı. Ancak tüm varlıklarla birlikte çöküş yaşayan BTC kısa sürede en iyi toparlanan varlık olarak farklı bir yatırım arayışı içinde olan herkesin dikkatini çekti. Bu durum da Bitcoin’in yeni zirveler için hazırlandığını gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner