Yükleniyor...

“Bitcoin Al” Kelimesi Google’da Arama Rekoru Kırıyor

Bitcoin'le ilgili aramalar her geçen gün artıyor.

Bitcoin google arama trendi

Bitcoin’le ilgili aramalar her geçen gün artıyor. Google Trends’in sunduğu verilere göre, “Bitcoin Al” araması son bir yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu artış Bitcoin’in geçtiğimiz günlerde yaşanan yüzde 50’lik çöküşünün hemen ardından ivme kazanmaya başladı.

google-trends-buy-bitcoin

“Bitcoin Al” aramalardaki artış değerli metal altınla ilgili aramaları da solladı. Bu durum en son Aralık 2017’de Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolar seviyesine yükseldiğinde görülmüştü. Öte yandan BTC fiyatı son üç günde yüzde 40’tan fazla yükseldi.

“Bitcoin Güvenli Liman” Aramalarında da Artış Söz Konusu

Bitcoin’in güvenli liman olup olmadığına dair aramalarda da ciddi anlamda bir artış söz konusu. Bu kelime bütününün arama hacmindeki artış Bitcoin fiyatındaki yükselişin devam edeceği yönünde yorumlanabilir.

google-trencs-bitcoin-hala-guvenli-liman-mi

Bitcoin’de yaşanan çöküş sonrası birçok yatırımcı lider kripto varlığın güvenli liman olmaktan çok uzak olduğu hakkında açıklama yaptı. Yeni koronavirüs salgını sonrası tüm piyasalar çöküşe geçti. Bitcoin ve diğer kripto varlıklar ise son üç gündür geleneksel piyasaların aksine ciddi oranda yükselmiş durumda. Bitcoin’in geleneksel piyasalardan bağımsız hareket ediyor olması “güvenli liman” olup olmadığı tartışmalarını yeniden gündeme getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner