Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Yaşadığı Son Çöküşün Etkilerinden Ne Zaman Kurtulacak?

Fundstrat Global Advisors tarafından yayınlanan son rapora göre, Bitcoin'in (BTC) 12 Mart - 13 Mart'ta yaşadığı çöküşten sonra toparlanma için birkaç aya ihtiyaç duyduğu belirtiliyor.

bitcoin cokus sonrasi toparlanma kopya

Fundstrat Global Advisors tarafından yayınlanan son rapora göre, Bitcoin’in (BTC) 12 Mart – 13 Mart’ta yaşadığı çöküşten sonra toparlanma için birkaç aya ihtiyaç duyduğu belirtiliyor.

Rapor, Bitcoin fiyatının arkasındaki tekniklerin çok sağlıklı olmadığını söylese de raporun yayınladığı tarihde en büyük kripto paranın fiyatı yüzde 13’lük bir artış yaşadı. Bununla birlikte, lider kripto varlık hala Şubat ayı zirvesi olan 10.300 doların yüzde 36 altında işlem görüyor.

Çöküş 5 Yıllık Trendi Etkilendi

Geçtiğimiz günlerde geleneksel piyasaların tetiklediği çöküş Bitcoin’in 5 yıllık trendini ciddi anlamda etkiledi. Ancak Bitcoin’in halen 200 haftalık hareketli ortalamanın türkçe casino üzerinde seyrediyor olması oldukça önemli çünkü 200 haftalık hareketli ortalama önemli bir destek seviyesi olarak kabul ediliyor. 2015 ve 2018 yıllarında yaşanan çöküşlerde de bu ortalama Bitcoin için ciddi destek görevi görmüştü.

Bitcoin hali hazırda kendi içinde yaşadığı sorunları çözmek için büyük çaba gösteriyor. Çarşamba günü geleneksel piyasalardan bağımsız olarak hareket ederek ciddi oranda yükselmesi bunun en büyük işareti olarak görülüyor. Lider kripto varlık Perşembe günü yaptığı yüzde 20’lik sıçrama ile Ekim ayından itibaren günlük en ciddi yükselişini yaptı. Bitcoin gün içinde de 6.900 dolar seviyesine kadar yükseldikten sonra tekrardan düşmeye başladı ve yazım sırasında  6.273 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin’in 6.000 doların üzerinde işlem gördüğü sırada kripto borsası Luno’nun üst düzey yöneticisi Vijay Ayyar, Bloomberg’e açıklamalarda bulundu. Ayyar, yaptığı açıklamada, Bitcoin’in 6.500 dolar seviyesine geri dönebileceğini ve yarılanma etkinliği yaklaştıkça lider kripto varlığın 3.000 ile 6.000 dolar arasında bir seviyeden işlem görebileceği değerlendirmesinde bulundu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner