Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatı Yükselmeye Devam Ediyor!

ABD’nin 2 trilyon dolarlık teşvik paketini açıklaması, Bitcoin (BTC) fiyatında artışa sebep olmuştu.

images 5

ABD’nin 2 trilyon dolarlık teşvik paketini açıklaması, Bitcoin (BTC) fiyatında artışa sebep olmuştu. Kripto para piyasaları da hisse senedi piyasalarıyla birlikte yükselmeye devam ediyor ve dün, potansiyel ekonomik teşvik paketi haberinden sonra hisse senedi piyasaları yüzde 11’lik bir artış gördü. Bu, 1933’ten bu yana en büyük günlük yükseliş olarak kayda geçti.

Bloomberg Markets‘e göre, yazının yazıldığı sırada BTC fiyatı 6.671 dolardan işlem görüyordu. Bununla beraber Dow vadeli işlemler de 114 puanın üzerinde bir artış gösterdi. 24 Mart’ta yaşanan yükseliş, yatırımcıların teşvik paketinin kötü durumda olan piyasaları güçlendireceğine inandığını gösterdi.

coin360  bitcoin
Kripto Piyasası Günlük Performans

Bitcoin, geçtiğimiz saatlerde 6 bin 832 dolara yükseldi ve günün geri kalanını 6 bin 500 dolar ile 6 bin 750 dolar bandı arasında geçirdi. BTC gün içinde 6 bin 905 dolara da çok yaklaştı.

bitcoin 4 saatlik tablo
BTC / USDT 4 saatlik tablo

Bitcoin için şu anda 6 bin 500 dolarlık bir alandan destek var ancak fiyat eğilim çizgisinin altına düşerse, yüzde 50 Fibonacci geri çekilme seviyesinin bulunduğu yerde 6 bin 451 dolarlık destek yer alıyor. Yazının yazıldığı sırada 4 saatlik grafikte göreceli güç endeksi (RSI), 61 puan ile yükseliş bölgesinde kaldığını göstermekteydi.

bitcoin günlük tablo
BTC / USDT günlük tablo

Bitcoin 7 Bin 88 Dolara Ulaşacak mı?

Günlük zaman diliminde, MACD histogramında yükseliş artıyor, Chaikin Para Akış Göstergesi de (CMF) 0’ın üzerinde ve fiyatla birlikte yükseliyor. Bitcoin fiyatı 6 bin 905 doların üzerine çıkmaya çalışırken, yüzde 61,8 Fibonacci geri çekilme seviyesi (7 bin 88 dolar) üstesinden gelmesi zor bir direnç seviyesi olacak.

Fiyat bu seviyenin üzerine çıkabilirse, tüccarlar Bitcoin’in merdiven formasyonunu 7 bin 650 dolara doğru sürdüreceğini tahmin ediyor. Günlük yatırımcılar için 7 bin 685 doların üzerinde bir kırılma, üst Bollinger Band kolundaki fiyat artışının 6 bin 983 dolar ve hatta 7 bin 88 dolar seviyesinde gerçekleşmesini muhtemel hale getirebilir.

Fiyatın  6 bin 450 doların altına inmesi durumunda ise 6 bin 200 dolarda güçlü bir destek bılunuyor.

coinn son
BTC günlük fiyat tablosu

Öte yandan altcoin’ler de Bitcoin fiyatının yükselmesiyle beraber ılımlı kazançlar gösterdi. Litecoin (LTC) yüzde 3.73, Ether (ETH) yüzde 3.16 ve Monero (XMR) yüzde 7.72 değer kazandı. Genel kripto para piyasa değeri şu anda 185.9 milyar dolar ve Bitcoin hakimiyet oranı 65.6.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner