Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin (BTC) İçin En Kötüsü Geride Kaldı mı?

Bitcoin (BTC) İçin En Kötüsü Geride Kaldı mı?

ABONE OL:google-news

Lider kripto varlığın fiyatının düşük veya yüksek olduğuna dair birçok fikir ortalıkta dolanırken, fiyatın düşük veya yüksek olduğu konusunda veri sunan popüler metriğe göre Bitcoin’in fiyatını pahalı olarak nitelendirmek mümkün değil. Metriğin sağladığı verilere göre Bitcoin bu ay dibi gördü.

MVRV Z-Score metriği çok göz önünde olan bir metrik olmasa da son Bitcoin fiyat hareketiyle metrik sıfırın altına indi. Burada iyi olan haber ise Ocak 2015 ve Aralık 2018’de de metrik aynı seviyeleri görmüş ve hemen ardından Bitcoin’in ciddi bir sıçrama yapmış olması.

En büyük kripto paranın geçmişi göz önüne alındığında, Bitcoin’in 12-13 Mart’ta yaşadığı düşüşle bir sonraki sıçramasından önce en dip seviyeyi görmüş olabileceğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Öte yandan madencilerin fiyattaki düşüşle zarara geçerek madencilik cihazlarını kapatması ve tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs sebebiyle geçtiğimiz hafta Bitcoin’in hashrate’inde ciddi bir düşüş yaşandı. Hashrate, lider kripto varlığın içsel değerinin sağlığı bakımından oldukça önemli bir değer. Bu yüzden her iki durumu da bir araya getirdiğimizde böylesine belirsizliklerle dolu bir dönemde Bitcoin’in büyük sürprizlerle dolu olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakUtoday
Semih Alkan
Semih Alkan
Semih Alkan, 1992 yılında Ankara’da doğdu. Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezun olan Semih, öğrencilik yıllarında teknoloji haber editörlüğü yapmış daha sonra kripto paralara olan ilgisi onu bu konuda yazarlığa sürüklemiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

919BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,479TakipçilerTakip Et
585AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar