Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) İçin En Kötüsü Geride Kaldı mı?

Lider kripto varlığın fiyatının düşük veya yüksek olduğuna dair birçok fikir ortalıkta dolanırken, fiyatın düşük veya yüksek olduğu konusunda veri sunan popüler metriğe göre Bitcoin'in fiyatını pahalı olarak nitelendirmek mümkün değil.

Bitcoin dusus sona ermis olabilir

Lider kripto varlığın fiyatının düşük veya yüksek olduğuna dair birçok fikir ortalıkta dolanırken, fiyatın düşük veya yüksek olduğu konusunda veri sunan popüler metriğe göre Bitcoin’in fiyatını pahalı olarak nitelendirmek mümkün değil. Metriğin sağladığı verilere göre Bitcoin bu ay dibi gördü.

MVRV Z-Score metriği çok göz önünde olan bir metrik olmasa da son Bitcoin fiyat hareketiyle metrik sıfırın altına indi. Burada iyi olan haber ise Ocak 2015 ve Aralık 2018’de de metrik aynı seviyeleri görmüş ve hemen ardından Bitcoin’in ciddi bir sıçrama yapmış olması.

En büyük kripto paranın geçmişi göz önüne alındığında, Bitcoin’in 12-13 Mart’ta yaşadığı düşüşle bir sonraki sıçramasından önce en dip seviyeyi görmüş olabileceğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Öte yandan madencilerin fiyattaki düşüşle zarara geçerek madencilik cihazlarını kapatması ve tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs sebebiyle geçtiğimiz hafta Bitcoin’in hashrate’inde ciddi bir düşüş yaşandı. Hashrate, lider kripto varlığın içsel değerinin sağlığı bakımından oldukça önemli bir değer. Bu yüzden her iki durumu da bir araya getirdiğimizde böylesine belirsizliklerle dolu bir dönemde Bitcoin’in büyük sürprizlerle dolu olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner