Yükleniyor...

Cardano, Hydra Çözümünü Piyasaya Sürüyor

IOHK, Ouroboros Hydra protokolünün piyasaya sürüldüğünü açıkladı ve bunun mikro ödemeler de dahil olmak üzere birçok anlamda önemli ölçüde iyileşmeler için yardımcı olacağına söz verdi.

cardano hydra çözümü

IOHK, Ouroboros Hydra protokolünün piyasaya sürüldüğünü açıkladı ve bunun mikro ödemeler de dahil olmak üzere birçok anlamda önemli ölçüde iyileşmeler için yardımcı olacağına söz verdi.

Ouroboros Hydra (Hydra), IOHK’nın beş yıldır üzerinde çalıştığı zincir dışı bir protokol. Cardano ağına ölçeklendirme konusunda bazı önemli iyileştirmeler vermeyi vaat ediyor. Bir basın bültenine göre Edinburgh Üniversitesi’ndeki DLT araştırma laboratuvarından IOHK ekibi ve şirketin ortakları tarafından oluşturulan bir zincir dışı protokol olan Ouroboros Hydra yayınladı. Ekibin Hydra’yı yaratması beş yıl sürdü ve şimdi Cardano için bazı önemli iyileştirmeler yapacağını söylüyor.

Hydra Cardano’yu Nasıl Geliştirecek?

Basın bültenine göre Hydra, Cardano ağı için giderek daha yüksek ölçeklenebilirliğe izin vermekte ve aynı zamanda düğüm başına düşük gecikme süresi ve minimum veri depolaması sağlamaktadır. Hydra ayrıca, geliştiricilerin mikro ödemeler, oylama vb. ile ilgili çeşitli dapp’ler inşa etmelerine izin verecektir.

Yeni çözüm, kullanıcıların ağa bağlanmasına ve aynı anda on ekstra “kafa” (ağ düğümleri yerine kullanılacak unsur) oluşturmasına olanak tanıyacak. Bunların her biri, işlemler ve veriler için fazladan bir şerit oluşturacak. Bu, sistemin çok daha hızlı çalışmasını ve ölçeklenebilirliğini büyük ölçüde artırmasını sağlayacaktır.

Denemeler, Hydra tarafından oluşturulan her bir kafanın saniyede yaklaşık bin işlem gerçekleştirebildiğini göstermiştir. Protokolde ne kadar çok kafa oluşturulursa, ölçeklenebilirlik o kadar yüksek olur.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner