Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatında Düşüş Devam Ediyor

9 bin dolar direncini kıramayan Bitcoin (BTC), 8 bin 300’e kadar geriledi.

bitcoin düşüş devam ediyor

9 bin dolar direncini kıramayan Bitcoin (BTC), 8 bin 300’e kadar geriledi. Dün başlayan düşüş süreci bu sabah da devam etti. CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin şu an 8 bin 349 dolardan işlem görüyor.

 Bitcoin Fiyatında Düşüş Bekleniyordu

Hali hazırda birçok analist Bitcoin’in fiyatında düşüş bekliyordu. Bazı kesimlere göre Bitcoin’in yükseliş ivmesini kaybettiği söylenirken, bazı analistlere göre ise düzeltme süreci başladı. Birçok trader hala fiyatın 8 bin 200 dolara düşeceğini tahmin ediyor ve bazı alıcıların bu seviyeyi beklediği tahmin ediliyor. Destek seviyesini aşağı yönlü kıran BTC’nin günlük grafiğinde denge seviyesine çekildiği görülüyor. Bazı analistlere göre satış baskısının devam etmesi düşüşün devam etmesine neden olabilir. Tam tersi durumda BTC’nin tekrar ivmelenmesi söz konusu.

Bitcoin’de direnç seviyeleri, 8 bin 567 ve 8 bin 900 olarak belirlenirken, destek seviyeleri ise 8 bin 200, 8 bin 80 ve 7 bin 690.

Düşüşün Sebebi Ne?

Çin yeni yılının geliyor olması Bitcoin’deki düşüşle bağdaştırılıyor. 25 Ocak’ta Çinliler yeni yıllarını kutlayacak. Geçmiş yıllarda da Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde bu dönemde düşüşler yaşanmıştı. Hali hazırda Asya için kripto dünyansın merkezi diyebiliyorsak, bu durumun fiyatları bu denli etkilemesi de oldukça normal. Bunun dışında kripto para analistlerinden Timothy Peterson da, şubat aylarında hep düşüşler yaşandığını dile getirmişti. Bitcoin’le beraber altcoin’ler de şubat ayında ciddi gerilemeler yaşıyor.

Ünlü analist Josh Rager’ın bildirdiğine göre BTC’de düşüş devam edebilir. Düşüş 8 bine kadar gerileyebilir fakat bu adımdan sonra yeniden bir yükselişe tanık olabiliriz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner