Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatını Aşma Şansına Sahip Olan Altcoin’ler!

Bitcoin, şüphesiz piyasadaki en büyük kripto para birimidir ve birçok insanın gözünde kripto para birimleri var olmaya devam ettiği sürece hüküm sürmeye devam edecektir.

Bitcoin BTC Fiyatını Aşma Şansı Olan Altcoin’ler Hangisi

Bitcoin, şüphesiz piyasadaki en büyük kripto para birimidir ve birçok insanın gözünde kripto para birimleri var olmaya devam ettiği sürece hüküm sürmeye devam edecektir. Bitcoin’in piyasaya sürülmesinden bu yana, her biri Bitcoin’den daha iyi olduğunu iddia eden ve onu tahttan indirmeye hazır olan 5000’den fazla altcoin oluşturuldu ve kripto piyasasında yayınlandı.

Bu altcoinlerin birçoğu farklı yenilikler getirdi, ancak hiçbiri kripto para birimlerine liderlik etmeye uygun bir performans sergileyemedi. Bitcoin, piyasadaki her dijital altcoin için bir ölçüt olmuştur ve olmaya devam ediyordur. ‘Çekme gücü’, hakimiyeti ve etkisi kripto piyasasını yıllardır yönetiyor ve bunu yapmaya da devam edecek.

Bazı Altcoinler, Bitcoin (BTC) İle Aynı Seviyeye Gelebilir

Altcoinler, her biri yalnızca bir hit olmak amacıyla kripto piyasasını doldurmaya devam edecek. Gelecekteki tahminler, bazı altcoinleri Bitcoin ile aynı seviyeye yerleştirebilir, ancak asıl soru, binlerce altcoin’den herhangileri, Bitcoin’in geçmeyi başaracaktır. Bu neredeyse imkansız gibi görünse de, tahmin edilemezlik konusu ortaya çıktığında kripto endüstrisinin zirvede olduğu gerçeğini görmezden gelemeyiz. Pek çok kişinin bildiği gibi kripto piyasasının aşırı oynaklığı, kripto piyasasını öngörülemez yapan şeyin sadece bir kısmını oluşturuyor. Piyasa duyguları, belirli dijital paralara adanmış, sürekli büyüyen çevrimiçi topluluklar, öngörülen gelişmeler, rekabetler ve tehlikede olan ego odaklı oyuncular, hepsi herhangi bir öngörü veya görüşe sıkı sıkıya bağlı kalmayı çok zorlaştırıyor.

Pek çok altcoin, değerlerinin önümüzdeki yıllarda görülmemiş bir şekilde artacağını görecek bir performans sergiliyor. Bitcoin fiyatını aşma şansı düşük olsa bile ve buna en çok yaklaşma ihtimali olan altcoin Ethereum’dur.

Bitcoin’in hemen yanındaki ikinci en büyük kripto para birimi ve tartışmasız en çok kullanılan kripto para birimlerinden biri ETH’dir. Madeni paranın “teknik incelemesine” göre evrensellik, modülerlik, çeviklik ve basitlik temel alınarak geliştirildi. Ethereum blok zinciri, “sözleşmeler oluşturmak için kullanılabilen tam teşekküllü bir Turing eksiksiz programlama dili” ile oluşturulmuştur. Bu seçenek, kullanıcılarının fikri birkaç kodlama satırında programlayarak herhangi bir programı, işlevi ve daha fazlasını kodlamasına ve oluşturmasına olanak tanır. Akıllı sözleşmeleri, işlem terimlerini tanımlamadaki önemi nedeniyle Blockchain ekosisteminde bir istasyon haline geldi.

Ethereum Defi Projeleri Yeni Bir Çağ Acıyor

Ethereum Blockchain üzerine bir proje olan merkezi olmayan finans (DeFi) da bu yıl büyük bir başarı elde etti. Başarısının önemli bir faktörü, akıllı sözleşmelerin halka açık ve birlikte çalışabilir olmasıdır. DeFi projeleri, tokenlerinin bu yıl kripto piyasasında mükemmel performans gösterdiğini gördü ve birçok uzman tarafından yılın ICO’su olarak adlandırıldı. DeFi, kullanıcılarının kendi başlarına yeni ve heyecan verici fırsatlar oluşturmalarına olanak tanır, bu da başarısının bir başka nedenidir.

Ethereum dApps ayrıca dalga oluşturan başka bir projedir. DApp’ler için işlem hacmi, yılın ikinci çeyreğinde önceki çeyreğe göre 4,5 milyar dolar artarak 12 milyar doları aştı. Ethereum dApps, 12 milyar dolarlık rakamın %82’sini oluşturdu ve değerin çoğu, ağındaki merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarının kullanımından geliyor.

Ethereum, önümüzdeki on yılda Bitcoin’den tahtı almak için gerekli gelişmeler, büyüme ve yeterli projelere sahip en şanslı altcoin gözüküyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner