Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatının 2020’de Yükselişe Geçeceğini Gösteren İşaretler

Bitcoin (BTC) fiyatı yeni yıl rallisine geçti ve fiyatlar 7.

2020 bitcoin boğa

Bitcoin (BTC) fiyatı yeni yıl rallisine geçti ve fiyatlar 7.500 dolar seviyesine yükseldi. BTC ayrıca 2020’nin yükselişle başlayabileceğini gösteren bir dizi faktör sundu.

Bitcoin (BTC) İçin Yükseliş Senaryosu

Daha önce 6.500 dolar civarında bir çekilmeyi ve 2020’nin başlarında daha da düşmeyi bekleyen BTC, Pazar günü geç saatlerde başlayan ve önceki kayıpları silen bir rahatlama rallisi gördü. Bitcoin fiyatı 7.518.03 dolara yükseldi ve Pazartesi günü yükselişine devam etti.

Kripto para analisti CryptoMichael, Bitcoin’in şimdi 7.800 dolarlık yeni bir dirençle karşı karşıya kaldığını ve 8.000 dolara ulaşma potansiyeli olduğunu tahmin ediyor.

Önümüzdeki günlerde BTC’nin destek ve direnç aralığında hareket ettiği görülüyor. Tırmanış sürekli olmayabilir ve kripto parayı düşüren olası anlar olabilir. Analist Josh Rager, Bitcoin için olası yüksek senaryolar gördüğünü bildirerek şu yorumu yaptı:

Şimdilik, BTC devam eden en kötü düşüş senaryosundan kaçmayı başardı, hatta kısa vadeli bir yıl sonu rallisi yaşadı. Bu kez, yükseliş son 24 saat içinde yaklaşık 26 milyar dolarlık bir hacimde gerçekleşti ve bu da nispeten aktif olmayan işlem saatlerinde artışa neden oldu.

Bitcoin (BTC) USDT Hacmi Yükseldi

Bu yükseliş kısmen, Tether (USDT) ticaretindeki yüksek aktiviteden kaynaklandı. Yaşanan son artış, Bitcoin’in 7.200 dolar civarında sağladığı bir fiyat istikrarı döneminden sonra meydana geldi.

BTC şu anda her iki yönde de farklı bir baskı dönemi ile karşı karşıya, bu durum da ani çöküşleri veya yeni zirveleri tetikleyebilir.

Açık faiz ve hacimler, fiyat geliştirme ile ilgili daha fazla bahis için çoğu kripto bazlı borsada Bitcoin ile birlikte hemen toparlandı. OKEx, geçtiğimiz gün 3,67 milyar doların üzerine çıkarak en yüksek hacimleri gördü. Bakkt vadeli işlemleri de, Bitcoin fiyatı pozisyon değiştirmeye başlayınca faaliyetlerini artırdı.

2020 yılında bir boğa koşusu olup olmayacağı sorusunun cevabı olarak halving (yarılanma) etkinliği görülüyor. Yaklaşık 147 gün sonra gerçekleşecek olan etkinlik, Mayıs ayında bir ralliyi tetikleyebilir, hatta BTC’yi daha yüksek bir aralığa çıkarabilir. Bitcoin fiyatlarındaki mevcut ralli de yarılanmanın bir habercisi olabilir, çünkü 2020 genellikle yeni rekor seviyeler için kesin olmamakla birlikte olumlu bir dönem olarak görülür.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner