Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Grafik ve Piyasa Analizi, 6 Şubat 2023

Bitcoin (BTC), geçtiğimiz günlerde başladığı düşüşünü sürdürüyor, BTC tarafındaki fiyat seviyesi ve piyasa koşulları ne durumda?

btc 6 şubat

Bitcoin (BTC), geçtiğimiz günlerde başladığı düşüşünü sürdürüyor, BTC tarafındaki fiyat seviyesi ve piyasa koşulları ne durumda?

Fed‘in düzenlemiş olduğu son toplantı sonrasında fiyat düşüşüne başlayan BTC, kendini 23000 dolar seviyesine henüz atabilmiş durumda değil. 15.500 dolar seviyelerinden beri gelen yükseliş trendi hem BTC hem de altcoin’ler için büyük fırsatlar doğurmuştu. Küresel ekonomideki toplantılar, faiz, enflasyon gibi parametreler BTC’yi sarsmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftasonu BTC’de 22.600 dolar seviyesine kadar geri çekilmelerin yaşandığını gördük. Bu güçlü desteğe geri çekilmeler yatırımcılarda korku uyandırdı.

BTC için Güncel Analiz, Fiyat Nereye Gidiyor?

BTC grafiğine 30 dakikalık zaman diliminde bakıldığında aslında ara fiyatta seyrettiği görülüyor. Güçlü desteği 23.300 dolar seviyesinin altında kaldığında 22.965 dolar seviyesine kadar geri çekilmeler yaşandı. Yatırımcılar BTC fiyatı için güçlü duruş sergileyemedi, satıcılar baskınlık gösterdi. BTC, 22.965-22.560 dolar arasındaki fiyata yerleşmiş durumda. Bu ara fiyatta almış olduğu reaksiyonlara göre 22.965 dolar üzerine çıkarsa tekrar 23.300 dolar seviyeleri, 22.560 dolar seviyesinin altına inerse 22.280 dolar seviyelerine kadar geri çekilmeler gözlemlenebilir.

btc son durum

Bitcoin Dominansı, Altcoin’ler için Son Durum Ne?

BTC, otuz dakikalık zaman diliminde yüzde 43,3743,33 seviyelerini dominans seviyesini destek haline getirmiş durumda. Altcoin’ler bazında olası yükseliş senaryosu 43,3443,33 desteğinin kırılmasıyla başlayabilir. BTC dominansı için 43,68 ile 43,98 seviyesine çıkılması altcoin’ler bazında fiyatta geri çekilmelere sebep olabilir.

btc dom

Bitcoin için Market Değer Analizi

Kripto sektörünün lideri olan BTC son günlerde güç kaybetmeye başladı. Uzun süreden beri market değeri düşen BTC, güçlülük gösterse de son günlerde tekrar düşüşe geçti 429 milyar dolarlık piyasa değerini destek olarak korumaya devam eden BTC, yükseliş senaryosunda 452 milyar dolarlık piyasa değerini direnç olarak çalıştırmış durumda.

btc market

Bitcoin güncel fiyatı ise şu şekilde;

bitcoin

Bitcoin (BTC)

64,066.17 $

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner