Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Haftayı Nasıl Geçirdi?

Bu hafta Bitcoin'in (BTC) fiyatı bazen arttı, bazen düştü, bazen ise sabit bir şekilde kaldı.

bitcoin haftayi nasil gecirdi

Bu hafta Bitcoin’in (BTC) fiyatı bazen arttı, bazen düştü, bazen ise sabit bir şekilde kaldı. Bitcoin yazım itibari ile 9.228 dolar seviyesinden işlem görüyor.

CoinMarketCap sitesinden sağlanan verilere göre Bitcoin, haftaya 9.075 dolar seviyesinden başladı. Pazartesi günü lider kripto varlığın fiyatı, iki saat içerisinde 9.087 dolar seviyesinden 9.216 dolara yükseldi. Günün ilerleyen saatlerinde ise BTC’nin fiyatı 9.322 dolara yükseldi.

Pazartesi günü yaşanan tüm bu heyecandan sonra birkaç gün boyunca yatay ticaretine devam eden Bitcoin’de, Çarşamba günü bir hareketlilik başladı ve Bitcoin’in fiyatı yarım saatten kısa bir süre içerisinde 9.289 dolardan 9.434 dolar seviyesine yükseldi.

Bitcoin’de yaşanan hızlı yükselişten bir gün sonra ise, hızlı bir şekilde yükselen fiyat aynı şekilde düşüşe geçti ve yaklaşık iki saatte BTC’nin fiyatı 9.412 dolar 9.253 dolara düştü. Bu düşüşten birçok altcoin de etkilendi.

Yaşanan bunca dalgalanmaya rağmen, Bitcoin haftaya başladığı fiyattan yalnızca 200 dolar değer kazanmış olarak çıktı. Bitcoin’de yaşanan bu konsolidasyonun daha ne kadar süreceği halen belirsizliğini koruyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner