Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Hakimiyeti Düşüyor! Altcoin Sezonu Başlamak Üzere

Altcoin’ler, 2020'nin başından beri Bitcoin'e karşı oldukça iyi bir performans sergiledi.

Bitcoin BTC Hakimiyeti Düşüyor Altcoin Sezonu Başlamak Üzere

Altcoin’ler, 2020’nin başından beri Bitcoin’e karşı oldukça iyi bir performans sergiledi. Bununla birlikte önde gelen piyasa analistleri, kripto para birimlerinin Bitcoin’e karşı güçlü bir ayaklanma başlatacakları “altcoin sezonunun” geleceğine inanıyorlar. Bazı analistler ise deyim yerindeyse bir “altcoin temizliği” bekliyorlar.

Bitcoin (BTC) Hakimiyeti Düşüyor

Son birkaç hafta boyunca, bazı altcoin’ler diğerlerine nazaran çok daha fazla değer artışı yaşadı. Pazar günü %50 artış gösteren Vechain (VET) ve DeFi’nin Haziran lansmanından bu yana %500 kazanan Compound (COMP) listenin başında yer alıyor. Altcoin lansman fiyatından bu yana COMP, %1.000’in üzerinde yükseldi.

Bitcoin’den daha iyi performans gösteren altcoin’ler, BTC hakimiyet seviyesinin çok önemli bir seviyenin altına düşmesine sebep oldu. Kripto para araştırma firması Blockfyre Başkanı, bu durumu gösteren aşağıdaki analizi paylaştı. Bitcoin’in hakimiyet metriğinin aşağıdaki grafiğine atıfta bulunarak başkan şunları söyledi:

“Başardık. 900’den fazla trend çizgisi kırıldı ve yeniden test edildi, makro yapı alt rallileri destekliyor. Bir ayı piyasası alım satımından sonra çok erken satış sorunları yaşanabilir.”

Başka bir popüler trader, BTC hakimiyeti grafiğine şu şekilde yorum yaptı:

“Yükseliş trendi çizgisinden ayrılma, altcoin sezonunun devam ettiği anlamına geliyor.”

Bu görünüme rağmen, altcoin’lerde bir ralli başlangıcına bahis oynamanın akıllıca olmayabileceğini söyleyen birçok analist bulunuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner