Yükleniyor...

Bitcoin Hashrate’inin Haftalik Hareketli Ortalamasinda Rekor Seviye

CoinMetrics tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin'in (BTC)  ağdaki hashrate'in haftalık ortalaması bugüne kadarki en yüksek seviyelere ulaştı.

bitcoin hash gücü

CoinMetrics tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin’in (BTC)  ağdaki hashrate’in haftalık ortalaması bugüne kadarki en yüksek seviyelere ulaştı.

Hashrate Nedir?

Hashrate Bitcoin gibi, PoW algoritması ile çalışan kripto paralar için saniye başına bulunan hash miktarını tanımlar. Ortaya çıkan her hash doğru şifreyi bulmak için yapılan bir denemedir. Doğru şifre madenciler tarafından bulunduğunda, ağda yeni bir blok oluşturulur ve bloğu oluşturan madenci BTC ile ödüllendirilir.

Bitcoin Her Zamankinden Daha Değerli

Bitcoin’in enerji değeri de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bitcoin’in enerji değeri, BTC’nin fiyatlanması için oldukça önemli bir etken. Tüm bu metriklerin oluşması, analistler tarafından yapılan beklenen yükseliş geldi mi tartışmalarını alevlendiriyor.

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 9.315 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner